HIP HOP KEMP 2007, naděje pro CzechTek 2008

Tak a je to tady, největší legální evropská hiphopácká akce léta se v Hradci Králové pomalu dostává do obrátek. Jako hradečák mám to štěstí/neštěstí, že bydlím poblíž, takže vše mohu/musím sledovat z první line.

Již od samého rána město zaplavují stovky, možná tisíce hiphopáků nejrůznějšího věku a národnosti. Z regálů blízkých obchodů místa konání mizí pečivo a další životu potřebné poživatiny. Okolí zaplavují různé, hiphopáky pohazované odpadky.

hip hop kemp hradec kralove

Odpoledne jedu z práce domů na kole. Míjím znečištěnou, jindy čistou, autobusovou zastávku (obrázek výše). Zastavuji, slézám z kola a vytahuji mobil. Mladým hiphopákům, kteří čekají na autobus slušně říkám, že jestli nechtějí být na fotografii, ať si popojdou trošku stranou. V pohodě udělali krok stranou a já si nepořádek pro ilustrační účely vyfotil.

„Pane, vy si to fotíte?“ zeptal se mě s údivem jeden hiphopák. Asi se trošku zastyděl za své hiphopácké spoluposluchače.

„Jo, fotím si ten čurbes,“ odpověděl jsem mu a dál jsem v hovoru pokračoval. „Víte kluci, je to bordel, tady v Hradci se koná mega hiphopová akce, všude bordel, hluk a tak, nikdo proti tomu nahlas ani necekne. A CzechTek, daleko od lidí, minimum bordelu a každýmu to vadí. Byli jste kluci na CzechTeku?“

„Letos nebyl,“ odpovídají mi zklamaně.

„Jasně, že letos nebyl, ale loni, předloni, před předloni a tak dál do minulosti byl, parádní svobodná akcička. Bohužel nikdo z ní na daních a na příjmů v blízkosti ležících obcí nevidí ani korunu, tak každému vadí a zakáže se. Zato tady, komerční akce ve městě. Nepořádek, hluk a všichni to mlčky přehlížejí. V minulých letech jste na CzechTeku byli?“ Ptám se ještě jednou.

Dva z nich přikyvují.

„A není svobodný čektek lepší, než tahle komerce?“

„Je,“ říkají.

Chvíli jsme si ještě povídali. Pak jsem sedl na kolo a uháněl domů.

Teď, když píšu tento článek je něco k jedenácté hodině. Sedím u počítače a skrze zavřená plastová okna, která by měla být vysokou měrou zvukotěsná slyším „Tuc, Tuc, Tuc, Tuc, Tuc, ………“. Asi takové proti kterému v minulých ročnících CzechTeku v médiích brojilo pár desítek postižených obyvatel. V Hradci a okolí se hluk z HIP HOP KEMPu netýká stovek obyvatel, ale tisíců a možná desetitisíců. Přesto se najde málo kdo, proti tomu nahlas řekne křivé slovo.

Sám proti HIP HOP KEMPu nic nemám. Stejně jako nemám nic proti CzechTeku. Jsem příznivcem obou akcí. A dokonce jsem rád, že se HIP HOP KEMP koná v Hradci. Je to takové menší/větší oživení jinak stereotypního chodu města a do jisté míry i prestiž. Je prostě hezké mít za barákem akci s účastí kolem 20 000 posluchačů.

Tak jako jsem nyní rád, za konání HIP HOP KEMPu, jsem pyšný, nebo lépe řečeno býval jsem rád a pyšný za konání mega světově prosnulého svobodného festivalu CzechTeku, kterého se v posledních letech účastnilo až 40 000 tančících posluchačů.

Letos se poprvé, od roku 1994, CzechTek nekoná a mě je z toho tak nějak smutno. Tisíce, možná desetitisíce médii zmanipulovaných jedinců, které CzechTek, jako účastníci, nebo poblíž žijící občané, přímo nikdy nezažili, jsou tomu zřejmě rádi. Uvěřili nepravdivému mediálnímu obrazu o tom, že kdesi, jakási desetitisícová banda feťáků a ožralů terorizuje přírodu a obyvatele, takže jediným správným řešením bylo použití hrubé policejní síly.

Kdo na CzechTeku byl, jistě mi dá za pravdu, že jde vcelku o klidnou pohodovou akci, na které se zvěrstva na přírodě nepáchají a poblíž žijící obyvatelé se nijak neterorizují. Taktéž většina účastníku CzechTeku jsou inteligentní lidé, jejich účelem není cokoliv ničit, komukoliv ubližovat. Účastnící CzechTeku se chtějí v první řadě bavit, relaxovat a tančit.

Myslím, že by se mezi účastníky HIP HOP KEMPu a účastníky minulých ročníku CzechTeku, našlo mnoho společného. Někteří z letošních návštěvníku HIP HOP KEMPu se dokonce minulých ročníků účastnilo a zajisté si CzechTek chválí.

Co se týká problematických efektů obou akcí, i ty jsou stejně. Hluk a něco nepořádku nalezneme u HIP HOP KEMPu, tak i u CzechTeku. V otázce nepořádku budou akce stejné, liší se pouze v tom, kdo nepořádek na konci uklízí. V případě HIP HOP KEMPu jsou to lidé najmutí a zaplacení pořadateli. V případě CzechTeku se pak úklidu dobrovolně účastní sami návštěvníci. Konečný efekt je v obou případech stejný. Čisto.

Co se týká hluku a lidí, které tento hluk ruší, je na tom HIP HOP KEMP, daleko hůř. Zatímco u Czechteku, který se koná kdesi daleko u malých obcí, HIP HOP KEMP se koná poblíž sto tisícového města. Když se vrátím pár let dozadu a vzpomenu si na rozhořčené nářky babiček a dědečků, kterak je hluk z kilometrů vzdáleného CzechTeku ruší, je mi to k smíchu. V Hradci hluk z HIP HOP KEMPu v pohodě vydrží, tisíce, desetitisíce lidí a mnoho nářku na hluk v médiích neuslyšíte. Kdo není z Hradce, těžko se kdy o nějakém hluku dozví. O hluku a CzechTeku ví však skoro každý, i když ho ve skutečnosti slyšelo jen pár lidí.

V čem se ale obě akce naprosto liší je v komerčnosti a nekomerčnosti, nebo ještě jinak v nesvobodě a svobodě. Zatímco HIP HOP KEMP je akce silně komerční, s drahými lístky, občerstvením, pořadateli a kdo víc čím ještě omezujícím, CzechTek je pohodová akce lidí pro lidi. Na CzechTeku mají všichni k sobě tak nějak blíž, jde o komunitu. Na HIP HOP KEMPu jsou vystupující striktně oddělení od posluchačů. Jde jen o show. Jde jen o peníze.
Ano, myslím že peníze, o které jde státu a obcím v první řadě jsou tím, proč se HIP HOP KEMPu existence toleruje a CzechTek, z kterého nikdo moc mimo účastníků samotných nemá potírá. O penězích se v souvislosti s CzechTekem ale nikde moc nemluví. Jako důvody, proč CzechTek ne, jsem doposud nejvíc slyšel hluk a odpadky.

Budu-li o penězích a ziscích z HIP HOP KEMPu a nevýdělku z CzechTeku mlčet dál, a na hluk a odpadky budu reagovat odpovědí, že HIP HOP KEMP produkuje hluk a odpadky také, nevidím mnoho důvodů, proč by se světoznámí svobodný, komunitní festival nemohl v dalších letech opět uskutečnit.

Na závěr bych ještě uvedl, že v případě CzechTeku nejde skutečně o nějakou lokální akci, ale jak se lze dočíst v světové uznávané WikiPedii pod heslem CzechTech, jde skutečně o světovou akci s nadprůměrnou návštěvností.

Zdali se CzechTeku v roce 2008 dočkám nevím. Konání HIP HOP KEMPu téměř za barákem mi dává jistou naději, že ano.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

57 komentářů k “HIP HOP KEMP 2007, naděje pro CzechTek 2008”

 1. Stava napsal:

  Vsechny tyto akce konci uzasnym zazitkem zfetovanych chudaku a hroznymi problemy v nejblizsich mestech.

  Osobne jsem videl, co za lidsky odpad z cele EU chodilo pred mnoha lety po Hostomicich, z nedaleke „akce“. Lidsky odpad zanechavajici pouze spoust. Tehda byla nasazeno pouze par policistu, kteri nebyli schopni ani v cizi reci vysvetlit „takycloveku“, ze parkovat uprostred krizovatky neni normalni.

  Jak nemam rad armadu a jakekoliv natlakove akce, tak nasazeni armady proti temto parazitum schvaluji a rad prispeji. Bohuzel, i clovek ktery je zdrogovany, znici na co prijde a spolecnost na nej jen doplaci se umi ohanet svymi pravy. Bohuzel, povinost uz mu unika a i ve vezeni ho budu zivit svymi danemi :(

  Jak uchrani slusny clovek svoje prava pred temito nevim, proto jsem jen rad, kdyz se tyto akce posunou kamkoliv z nasi zeme.

 2. Botanicus napsal:

  No tak to teda nezavidim, mit to za barakem, no potes … takze Lukasi preji aspon pevne nervy.

 3. mrtvocich napsal:

  Jj, tak tak ;)

 4. Vlastimil Ott napsal:

  Lukáši, teď ale na N@vě říkají, že [všichni] místní obyvatelé jsou znechucení! Tož to tak nemůžeš psát na blog, všichni důchodci tam říkali, že je to strašné, tolik odpadků..

 5. Scarysek napsal:

  Já jsem náhodou za existenci hiphop kempu rád. Bydlím v Pardubicích (cca 20km od Hradce) a během těch pár dnů jsem na ulici nepotkal ani jednoho blbečka s placatýn kšiltem na stranu.

  Už teď se těším na další hiphop kemp :-)

 6. st napsal:

  +1 :)

 7. st napsal:

  dobrej článek

 8. stejzy napsal:

  100% souhlasím s tímto článkem…. jo a pro stavu: zfetovaní chudáci se najdou úplně všude… snad jen ne u skinheads…

 9. Lorena napsal:

  Mazec…je to tak…jo muj hlas mas :-)

 10. LuFa napsal:

  Lorena: Díky moc za hlas ;-).

 11. omg napsal:

  lol hip hop at zije vsechno ostatni jsou sracky az na par vyjimek omg …….

 12. LuFa napsal:

  omg: Třeba techno ;-).

 13. tipec napsal:

  Lukáši…můj hlas máš taky! Naprosto s tebou souhlasím. Obě akce jsou skvělé, já dávam přednost tý svobodě. Peace

 14. Slečna napsal:

  hihopáci…hehh….23….

 15. PAko napsal:

  nejde vo bordel a kw.jde voto že czechtek začina lest do komerce.tak ho raci zrusi.jinak ok.clanek

 16. mirdulik napsal:

  pecka ja si přeju czrchtek2008v mastove na doupovský hoře

 17. JeRy napsal:

  Tohle může napsat někdo, kdo ví o HH prd. (viz. výrazy jako „hiphopáci“). Nevěřím, že by šlo na kempu narazit na skupinku lidí, kde by všichni říkali, že Czechtek je lepší. Ten tvůj paskvil o zážitku z autobusové zastávky mě nepřipadá moc věrohodnej. A ta „ilustrační fotka“ je taky pěknej sranec, pokud ju neuvidím i s lidma a s pozadím kempu, neuvěřím, mohls to vyfotit kdykoliv a kdekoliv a bordel udělat sám. Navíc nevím co píšeš o nějaké svobodě, atd. Když akorát jezdíš kolem na kole, ale jinak nevíš nic. Uznávám, že s tím bordelem a hlukem máš pravdu, ale to je snad na každém větším shromáždění.

 18. LuFa napsal:

  JeRy: Tohle může napsat jen ten kdo to zažil a to co zde popisuji se skutečně takto stalo. Lidé na fotografii nejsou zobrazeny schválně. Ono s fotkama lidí na netu to není tak jednoduché. Každý si pak může stěžovat, že jsem ho vyfotil a zveřejnil a to mi za nějakou případnou tahanici nestojí.

  Co se fotky autobusové zastávky týká, myslím, že obdobné obrázky najdeš např. v autentické reportáži od TV Nova. Můžeš tedy zapátrat v jejich archívu.

  To že jezdím v létě do práce a z práce na kole o mě a svobodě nic nevypovídá.

  Tolik k tvému komentáři.

 19. ibec napsal:

  naprosto souhlasim s článkem, je to tak. vždycky se na czechteku všecko uklidilo, jde jim jen o prachy a proto ho tu nechtěj. kdyby tam tenkrát ta svině Paroubkova neposlal fízli vše by v klidu proběhlo, uklidilo se. Peace

 20. Jssoft napsal:

  Ako tendle článek je fakt odpat..,pač ako na kempu se ti lidi aspoň trochu chovaj slušně ,sice třeba zčekujou celej areál sprejema a okolí,drogy sou na kempu taky,,ale řikám jako že CzechTek,je už moc každej je tam sfelej ,a to jako čím koli!!všude samí odpatky a H*ovna je to moc,,proto nejsem proti aby je rozehnávali policajti..,kdlidně ať si udělaj akci ale tam kde je někdo tu akci nechá udělat !!Ale to nebude nikde!

 21. slukasmekaprask napsal:

  Mrdat vasi dizkuzi zmrdi:D at si kazdej jezdi na jakou akci chce a dela si bordel taky jakej chce!!!

 22. slukasmekaprask napsal:

  peace

 23. Bopuslava Bazenova napsal:

  jen chci říct, že pokud někdo tvrdí, že na czechteku je plno zfetovaných lidí, má v podstatě pravdu, ale chcete mi snad někdo tvrdit, že na takové akci jako je hip hop kemp je tomu jinak????!!!! Už chcu vidět jak všichni ti hiphopeři mávají těma svýma rukama jen tak=] Jo, dobře, na czechteku jsou lidi na drogách, to nebudu zapírat, ale všichni takoví nejsou a nelze proto všechny účastníky házet do jednoho pytle. Spousta lidi si chce jen pár dní užívat a trochu si zatancovat a vy z nich hned uděláte odpad společnosti a přitom to jsou z velké části velice inteligentní lidé a to vím, protože skorem všichni mí kamarádi se mezi tyto „feťáky“ řadí…tak proč studují vysoké školy nebo jsou zaměstnaní v počítačových firmách nebo jsou prostě lidi, kteří žijí normální život a kdyby jste je potkali v civilu, třeba v obchodě na nákupu, tak byste si hned o nich nemysleli: jo to je ten feťák, protože by se k vám chovali úplně slušně…drogy jsou prostě na všech větších akcích, na všech festivalech, ve všech hospodách a klubech a kdo tvrdí, že ne tak asi ještě nikde nebyl …ten kdo čerpá jen z informací o czechteku získaných z reportáží televize Nova vůbec nemá právo se k tomu vyjadřovat…no takže plně souhlasím s názorem člověka, který napsal tento článek…bordel je po všech větších akcích, drogy jsou všude, ale jen u czechteku se to řeší, protože stát z toho má velké kulové…i v pravěku byli lidé slušnější než teď(a teď to nebyla, jak všichni jistě pochopili,narážka na účastníky czechteku) a peace=]

 24. masha napsal:

  pravda…at si kazdej dela co chce,jedni jsou lepsi,jedni jsou horsi.To je porad dokola debata k nicemu.Vsichni jsou nejaci a chodi tam kde jim to vyhovuje,tak jakepak copak….hip hop je fajn,czechtek je fajn,prasata jsou vsude s tim nic nenadelame a komu se nelibi tak at je doma a nadava pred bednou na ty sracky….bordel,smrad,drogy,hluk..bohuzel neda se svitit….me jde hlavne o zvuk…..myslim tim hudba…mam rada hip hap hop i 23 komunitu..vsude si najdu veseli….cao

 25. toona napsal:

  Tu diskuzi nechapu…na vaclavaku je od odpoledne do rana vic vozralejch a zfetovanejch lidi nez na czteku a nikdo nic neresi. A navic co je lepsi.. vyhulit se, zhoubovat popr. ztripovat nebo se vyjet koksikem, herakem, popr. se ozrat do mrte a delat bordel? jasne ze to prvni tak vo co go…

 26. atara napsal:

  nasrat!!!!!

 27. snow napsal:

  hehe, par komentu sem si precetl.:) a kdo tu pise ze naka ksiltowecka na stranu atd? jasne kdo tomu trochu wice rozumi tak si rikala mala AMERICA.. jasne zijeme tu w čr ale o to nejde de o to jak nekdo psal o tech hadrech a jak se oblikaji technari tekknari jak spiny a ze nedelaji bordle ani howno!! delaji a to welkej a kdyz si wemes ze na tekknu mas takywej systemsound to je teprwe hluk.. ale jako s tim hlukem mas prawdu taky kdybych ten styl nemnel rad co tam hraju furt do koloa rano odpoledne wecer tak by mne to taky sralo ale co nadelas.. jen sem chtel rict ze kazdej si bojuje za ten swuj styl hudby a je jedno co poslouchas ale jak se chowas a nema to cenu rozlysowat jakj styl je lepsi co se tyce chowani atd.. kazda strana ma chyby to wse…ale ja rikam HIP HOP 4 EVER PEACE.

 28. Mr.Dzafak napsal:

  Je to skoda ze CzechTek neni,miluju freetekno a mas pravdu,protoze tenhle stat nebere nic z ceho nejdou prachy do statni kasi.
  MY SE CHEM JEN BAVIT A NÉ DELAT BORDEL!TO ONI NECHAPOU

 29. no ne napsal:

  co to melete za hovna se sfetovanyma chudakama?? ste to nikdy nemeli co? vubec neznate tu euforii pri tanci a skvjele hudbe…ste banda tupych zrud co pomluvaji neco co nevyzkouseli…ha..dete do piice..to je asi tak vse :)

 30. fake napsal:

  CZechtek jako takovy proste uz nebude.
  Berte to jako fakt. Budou jine, mensi akce, ale v podstate duch „teknivalu“ se presouva do Bulharska/Polska/Nemecka. Tak jako ho kdysi sem privezl system SpiralTribe z UK pres Francii a Holandsko.

  Udelal se jediny rozumny krok a sice, ze stafetu prebiraji mladsi systemy a coordinatori a to v podstate znamena konec, neb mladi na to nemaj a radeji se vecou na vlne dal na vychod.

  Restekpa

 31. tomas napsal:

  for slava

  cechy byla vzdycky tolerantni zeme, ale bude to jeste nekolik let trvat, nez vymizi lidi s takovyma postkomunistickyma nazorama, nejsem pro nelegalni party, respektuju cizi majetek, ale taky svobodu kazdyho jedince se rozhodnout jakej druh zabavy si vybere, to jen vy, ktery jste si za mlada nemeli z ceho vybirat(tipuju nejsi nejmladsi podle toho co pises), dnes nemuzete rozdejchat, ze je tu spousta neceho novyho, pro vas tedy i neprijatelnyho, cim se mlady lidi bavej, s tema danema to celkem prehanis, protoze nase penize mizej v uplne jinejch tunelech a nedivil bych se, kdyby se ty tunely secetly, urcite by to dalo na rozpocet pro celou vezenskou spravu taky, takze utoky kde konci penize z nasich dani bych smeroval nejdriv tak kde se rozdelujou, mej se

 32. Adam napsal:

  Chováte se jak malé děti. Že „hiphopáci“, víš o hip hopu prd. Na tom ale nic studovat nejde, to umí každý mluvit jak blbec. At vzdechnou všichni, co říkají OMG, WTF a neumí mluvit česky!

 33. The_ERROR napsal:

  Snowere na XXXXXXXL hadry a placaty ksilt mas, ale na novou klavesnici s jednoduchym V ne, jo? :D

 34. Emsikof napsal:

  Zajimavej clanek…Libi se mi, ze autor nepredklada jednoznacny stanovisko :-)

  Za svuj zivot sem projel hodne festivalu, od punku, pres worldmusic, soundsystemy, az po letosni HHK…Vsude byl bordel, nekde vetsi, nekde mensi…Vsude byl hluk, nekde hlasitejsi, nekde min…Tak to hold uz chodi…Je ale fakt rozdil, jestli de o akci par lokalnich kapel kdesi na fotbalovym hristi/poli, nebo o akci s rozpoctem sahajicim do cifer, na ktery mi ani nestaci misto na kalkulacce, protoze v prvnim pripade de, jak bylo napsano, o akci „od lidi pro lidi“, zatimco v druhym se krasne projevi nase typicky „vsak ja se o to nestaram, neni to moje, tak to zkurvim“…Je dobry, ze se organizatori snazej lidi nejak motivovat k cistotnosti a umirnenosti, ale prece jen 20ti tisicovej dav se kociruje uz docela obtizne ((obzvlast kdyz pulka z nich patrui mezi nase severovychodni sousedy a nerozumej organizatorum ani slovo))…Jedina cesta je kompromis, ke kterymu pevne doufam jednou dojde…

  Jo a dik za clanek :-)

 35. Doubry napsal:

  Zdravim rozhodne souhlasím, hip hop pustoší ČR mnohem více než všechny styly dohromady ja osobne posloucham techno a dá se bez problémů bavit se všema lidma co techno nemaj rádi kromě namachrovaných hoperů který maj přístup nelíbí se ti hip hop zmlátíme tě a podobné řeči které následují absolutní tuposti a primitivitě dle mého názoru a spousta dalších lidí se hopeři zachvilku můžou vrátit do pralesa k opicím kde si můžou lépe pokecat a najít chytřejší kamarády.

 36. hej napsal:

  muzete prosimvas prestat psat w misto v, neni to vubec drsne. Akorat to vypovida o vasi inteligenci

 37. OdB napsal:

  Mother fucker dete nekam hip hop je skvela vec jako punk a dt jen je to jiny styl nemuzete posuzovat kuli hud stylu ja posloucham vse ale vy ste ubozaci buzny pojebli mapiste na icq456484713 komu se nelibi muj komentar vy zmrdi posrany

 38. MiKo napsal:

  Ještě jsem zde nepřispíval. Nenám nic proti žádnému stylu hudby. Proti lidem, kteří se chovají jako hovada a dělají bordel ano. Uhodnout z těhto příspěvků, kdo je tady ubožák, myslím není vůbec těžké. :-)

 39. gorgonzola napsal:

  NJ zas naky kreteni nevedeli co vymyslet za blog..tak udelali todle…co se do tech veci serete vy kryplove…ste zamindrakovany debilove co pravdepodobne ani nevedej co je hiphop…

 40. MiKo napsal:

  Je to určitě pro společnost veliká čest a přínos mít mezi sebou taková PAKA.

  Wysvětlení pro méně chápaWé – bylo to ironicky.

 41. Dx napsal:

  Aha dobrý, článek je hezkej, zajímavý čtení. :) Ale udivuje mě jedna věc, a to hloupost těch… hm.. „hiphopáků“? nebo jak tomu říkáte. Nejhorší reklamu hiphopu dělaj ty borci co si myslej jaký sou drsný, když tu na netu napíšou „hopec forewer woe“… Ale někdo je prostě hoper, že je to in, ne že by měl k tý muzice vztah. HipHop je hudba na zamyšlení, a to by ty co tady píšou jaký sou hopeři trapný, měli pochopit, já se do vás hroznejch rockerů, punkerů, metalistů (nechci se teď někoho dotknout) taky neseru. Možná by to chtělo trochu vzájemnýho respektu, nech mi co mám rád, já ti nechám co máš rád Ty. Vaše arogance je úplně stejná, jako údajná arogance těch hoperů. Ale mít kecy umí každej, ale ne každej to umí někam dotáhnout, že? Užijte si vaší zaslepenost, většina těch co miluje HipHop jako hudbu se vám stejně vysměje.

  K tomu bordelu po akci: chtěl bych vidět setkání desetitisíců lidí, kde se nebudou válet odpadky… ;-)
  Bye all…

 42. Kalitexxx napsal:

  Musím poděkovat a plně souhlasit .
  4ever freetekkno .Peace

 43. saft napsal:

  Duvod proc HHK nikomu nevadi je takovej ze to neni hudebni festival ale festival svetove poezie!

 44. xxx napsal:

  Jo ty pičo?Ja sice poslouchám Hip – hop , ale mysliš, že tohle se na jinejch např.rockovejch festivalech neděje.Tak se vzpamatuj ty pičo.Tyhle naprosto debilni stánky rozešlu po netu a všichni, kdo to poslouchají ti sem určitě nápíší svůj názor!

 45. xxx napsal:

  Ted jsem měl čas tyto stránky shlídnout celí.Víte jak už to vnímám?Nevidím rozdíl mezi vámi a DS(dělnická strana), ale je mám radši.Oni likvidujou cigány a jak jsem na tom videu viděl, tak vi zase hoppery.

  Tak si vy vyhuleni čur*áci uvědomte co vlastně děláte.A párek ko*kotu s timhle nic nenadělá.

  Když sem viděl ty rockery uplně v pi*či, tak mi bylo na bluti.
  Uvědomte si co vlastně pišete.Hip – hop tu bude a vi s tim nic nenaděláte.Prostě se s tim s miřte.:o)

 46. Jirkas napsal:

  Proberte se lidi!!!! neni to o stylu hudby jakou kdo posloucha a ani o tom jak se oblika, ale o tom jakej ten clovek je. Mezi priznivcema jakyhokoliv stylu se najdou vygumovanci, ale i normalni lidi. Tak to bylo, je a vzdycky bude a neudela s tim nikdo nic a už vůbec ne takovýhle „genialni“ clanky. Peace

 47. Tom napsal:

  s timto clankem trochu souhlasím ale hlavne s tim hipitihopem ja hip hop nesnasim ale hlavne nesnasim ty rovnokšiltáky s oblečením XXXXXXXXL jinak dobrej članek

 48. tekkuila napsal:

  bezva článek, musím ti dát za pravdu, jinak myslím, že tady bychom se mohli přít o názor celé roky, ale nemá to smysl, každý má svůj pohled na svět, já sama jsem vyznavačkou tekna, co se drog týče, myslím, že ty s hudbou nemají nic společného, jde spíše o člověka a jeho osobnost, jinak na open airech jsme si vždy po sobě uklízeli, článek je perfektní víc nemám co dodat..Te.

 49. Lukáš Votava napsal:

  Článek je plný nesmyslných názorů, ovlivněných smutkem ze zrušeného „festivalu“. Zavání závistí. Nelze srovnávat 2 odlišné věci!!!

 50. LuFa napsal:

  Lukáš Votava: Rozhodně nejde o závist. Smyslem článku je pouze snaha poukázat na to, že to co se vytýkalo CzechTeku se běžně děje u komerčních akcí. To že je HipHop Kemp slyšet široko daleko je fakt. To že po účastnících zůstane spousta nepořádku je také fakt. Pokud by se CzechTeku měřilo stejným metrem, dodnes existuje.

Napište prosím komentář

You must be logged in to post a comment.