Jak jsem si nekoupil vodní dýmku

vodni dymka
Inspirován seriálem o vodních dýmkách, jsem se před pár dny rozhodl. Koupím si vodní dýmku. Jednu jsem již před pár lety měl. Vlastní dovoz z Turecka za círka dvě stovky. Bohužel při utírání prachu, ne já ;-), vzala za své. Budiž ji země lehká.

Do čeho jdu vím. Fantastickou pohodu s přáteli, kterou vodní dýmka navodí znám, takže není co řešit. Koupit a párkrát do roka si pak ve společnosti známých zakouřit. Ne moc, zdraví máme jenom jedno. Ne však vůbec, co bychom zas z toho života měli.

Takže vůle a chuť koupit si vodní dýmku je. Teď si jen vybrat jakou dýmku a od koho si ji koupit. Na východě, arabské země, není co řešit, dýmek za úžasné ceny kvanta. Teď však nikam jet neplánuji, tak se musím spokojit z našim českým trhem.

Ve třetím díle mnou již zmiňovaného seriálu psal autor o tom, jak si vodní dýmku koupit. V diskuzi jsem od něj dostal typ na e-shop www.vodni-dymky.eu a konkrétní typ dýmky. Jo, ta se mi líbí, řekl jsem si. A už, už jsem si ji šel objednávat, když v tom jsem dostal nápad, juknout se ještě jestli mi google nenajde nějaký obchod přímo v Hradci. Našel. Paráda.

Web Hradecké prodejny vodních dýmek hlásá: Svět dýmek a dále Skvělé dýmky, za skvělé ceny. Co si přát víc. Juknul jsem se, kde se prodejna nachází, zjistil si otvírací dobu a dnes vyrazil.

Interiér prodejny hezký, výběr dýmek relativně velký, obsluha mužská, leč příjemná. Celkem se mi zalíbily tři vodní dýmky. Protože dvě z nich byli čínské produkce a já do dneška o čínské produkci neslyšel, řekl jsem si, že se bude před koupí juknout na čínské dýmky na internetu. Z prodejny jsem tedy odešel, abych se podíval, jestli vodní dýmku čínskou, nebo egyptskou.

Ač jsem mnoho informací o čínských dýmkách neobjevil, z toho mála co jsem našel jsem usoudil, že by čínská dýmka měla být dobrá. Mimo zjištění o kvalitě jsem však při hledání čínských dýmek narazil i na zjištění finanční. Internetový obchod http://www.nargila.cz/ nabízí ty samé dýmky, o kterých jsem uvažoval značně levněji. Vodní dýmku kterou v hradeckém krámku mají za za 2247,- Kč s DPH, mají v pražském shopu za 1745,- Kč s DPH. Obdobný cenový nepoměr jsem nalezl i druhé mnou vybrané dýmce.

Téměř 30% cenový rozdíl mezi dvěmi nabídkami stejné věci mě trochu zarazil. Ha, asi to tak dobré s hradeckým obchůdkem dobré nebude, pomyslel jsem si, ale přesto mi to nedalo, našel jsem si na hradecký obchod mailovou adresu a napsal jim e-mail, s tím, zdali by nešlo něco z jejich přemrštěné ceny slevit. Jak se říká, za zeptání člověk nic nedá. Navíc v zemích, z kterých zboží pochází je smlouvaní ceny zcela běžné.

Nečekaně rychle, v řádu několika hodin, mi přišla odpověď, že vodních dýmek, o které mám zájem mají málo, čemuž odpovídá cena. Slevu rozhodně dávat nebudou. Navíc se v mailu vyjádřili, že mnou zmiňovaný Pražský shop bere dýmky o které mám zájem od nich. Abych se přiznal takto informace mě udivila a donutila k zamyšlení nejvíc.

Pražský shop zajisté neprodává zboží pod cenou. Vydělávat se musí. Pokud prodává dýmky o téměř třicet procent, než jeho dodavatel, musí mít vodní dýmka, kterou jako dodavatel prodává nižší cenu, než za jakou ji prodává jeho odběratel. Snad jste se teď do toho nezamotali. Nebo já to špatně nevysvětlil.

V podstatě jde o to, že dýmka v hradeckém krámku je prodávána s obrovskou marží (rozdíl mezi prodejní a pořizovací cenou udávaný v absolutní hodnotě :-)).

Samozřejmě, do obchodní strategie podnikatelských subjektů mluvit nechci, ale jako zákazníkovi mi přemrštěné ceny také nesedí. Takže hradecký obchod jsem pro tuto chvíli jako vhodné místo pro nákup vodní dýmky vyškrtl. Situace se má prý zlepšit během dvou třech týdnů, tak pokud žádnou dýmku do té doby nekoupím, určitě se k nim na web na nabídku podívám.

Nyní, když mi hradecký obchod nevyšel, a vodní dýmku jsem prozatím nekoupil hledám dál.

Pokud byste mi někdo vhodný typ dýmky a místo k nákupu v komentářích doporučil, budu rád. O dalším průběhu nákupu vodní dýmky se zmíním v některém z dalších příspěvků.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

18 komentářů k “Jak jsem si nekoupil vodní dýmku”

 1. TobySk@ napsal:

  Zdravím :) když jsem asi před dvěma lety vybíral dýmku já, našel jsem tenhle obchod http://www.smokeshop.cz/ dýmky jsou tam za hezký peníz, koupil jsem Aladina se dvěma vývody za cca 1300Kč, jinde vyšla na 1600+. Vzhled není nijak výrazný, ale to mi vyhovovalo, není to žádný kýč. :)

 2. LuFa napsal:

  TobySk@ : Díky moc za tip, určo se juknu a snad i koupím.

 3. TobySk@ napsal:

  není zač, držím pěsti a až vybereš, pochlub se ;)

 4. LuFa napsal:

  TobySk@ : určitě bude ještě pár článků následovat.

 5. LuFa napsal:

  Tak teď jsem ještě nalezl Aladin shop: http://www.aladin-shop.cz/. Přes víkend se juknu podrobněji, někde objednám a v týdnu by vodnice mohla být doma.

 6. TobySk@ napsal:

  tý jo, odkaz ukládám, určitě se bude hodit :)

 7. hezka dymka jen aby zas nespadla na zem mamka

 8. hroch napsal:

  mam nekolik cajoven nakupuju dost casto dymky a zasadne beru ze zminenych vodni-dymky.eu nemel jsem zadny problem s kvalitou a vracenim na rozdil od jinych eshopu. jednou mi prisla rozmlacena dymka bylo to pres pplko spravne by jjsem mel prachy vymahat po prepravci tj pplku ale i tak se stacilo zminit prodejci a kupodivu mi poslali novou!!:)

 9. LuFa napsal:

  hroch: jak píšu o pár článků později, nakonec jsem vodní dýmku koupil na http://www.aladin-shop.cz v jejich novém kameném obchodě a jsem víc než spokojený. Na http://www.vodni-dymky.eu jsem ale taktéž slyšel pouze chválu, takže určitě kdo kupuje tam, chybu neudělá.

  Co jsem měl dýmku z Turecka, kupovanou na tržišti,tak ta se s novou průmyslově vyráběnou Aladinkou nedá vůbec srovnávat.

  Jinak díky moc za komentář.

 10. Tomáš napsal:

  Lukáši, s odstupem času nechápu, proč píšeš o předražených dýmkách na http://www.svetdymek.cz a pak si koupíš Aladinku v aladin-shop, kterou mají na světdýmek.cz o 100,- levnější + ještě cesta do prahy. Takže vlastně tu rozebíráš něco, a ve výsledku stejně nakupuješ v drahém shopu :)) Nicméně dýmka Aladin byla nakonec dobrá volba!

 11. LuFa napsal:

  2 Tomáš: No, asi je to o vývoji cen a o typu dýmky. Faktem je, ze dýmka, co jsem původně chtěl byla na svetdymek o dost dražší než jinde. Nakonec jsem koupil dýmku jinou, jinde o dost levnější, takže jsem vlastně spoustu peněz ušetřil. Vše je relativní.

  Nyní je možná svetdymek levnější, ale fakt už toto nyní neřeším. Určitě jak ve světě dýmek, tak v Aladin shopu budu kupovat.

 12. Petr napsal:

  No koukal jsem na světdýmek a fakt nemá levný dýmky, má jakýsi slevy, na který láká zákazníky. Já si nakonec koupil taky u http://www.aladin-shop.cz a jsem spokojenej na 100%

 13. JanHronZhrovobic napsal:

  Jednou v sobotu večer, jsme s klukama hulili, bylo tak kolem 11 hod. Chtěl jsem si koupit Vodní dýmku, pač jsem tehdá žádnou neměl, tak jsme se díváli na inet. Úplně jsem se zamiloval to černé Nuzhy na výše zmiňované adrese http://www.vodni-dymky.eu Tak jsme tam v těch jedenáct večer v sobotu zavolali:)), světe div se, zvedla to nějaká paní a objednávku jsem udělal online přes telefon plus jsem přibral nějaké al-fakhery a v úterý jsem měl dýmku doma! Tímto se paní dodatečně omlouvám!:)btw brácha mi do týdne rozbil tu nádobu, paní se už smála jak mě slyšela a poslala mi náhradní bez problému. Opravdu tento obchod můžu jen doporučit.

 14. Greneia napsal:

  Ahojka všem příznivcům vodních dýmeček, vybírala jsem si vodní dýmku, ale nejlevnější jsem našla až na http://www.hulici.cz opravdu nejlevnější vodní dýmky, srovnávala jsem s ostatními obchody a o tabáku ani nemluvím .. tak třebas někomu taky pomohu s výběrem

 15. Tomáš napsal:

  Zdravím lidi. Já mám malý e-shop (jako přivýdělek ke studiu) na http://www.orientalnizbozi.cz. Dovážím zajímavé kousky přímo z Turecka. Možná by vás to mohlo zajímat. Jsou to úplně jiné dýmky než se v Čechách normálně seženou.
  http://www.orientalnizbozi.cz/files/l1_m.JPG

 16. Salec napsal:

  Dýmky za nej ceny na http://www.salec.eu

 17. Al Fakher napsal:

  a když dobrou dýmku, tak nejlepší tabák http://www.alfakher.cz

 18. Andy napsal:

  Ahojka .. doporučuji náš inovovaný e-shop http://www.hulici.cz kde najdete nejen dýmky, ale i např. tabáčky Habibi, čajové soupravy, sypané, nebo kvetoucí čaje, keltské amulety, čínská znamení .. léčivé kameny a novinkou jsou náramky :)

Napište prosím komentář

You must be logged in to post a comment.