Podrobný návod na stahování videa z YouTube

Poslední dobou jsem velmi často dotazován na to, jak stahovat videa z YouTube. Protože jsem doposud žádný podrobný návod na který bych při položení této otázky odkazoval neobjevil, rozhodl jsem se napsat vlastní, podle kterého by si video z YouTube měl umět stáhnout každý.

Takže, jak na to? Stahování z Youtube můžeme obecně rozdělit do třech fází. První fáze získání, získání adresy, na které se video nachází. Druhá fáze, stažení tohoto videa v nativním formátu flash video (*.flv). Třetí fáze, převodu formátu *.flv do některého pro přehrávače srozumitelnějšího např. *.avi.

Nyní ke všem těmto fázím prakticky.

Fáze I. – získání adresy YouTube videa

Pro získání YouTube adresy videa si v prvním kroku ukazatelem myši klikněte na vprávem dolním rohu na nápis menu.

Stahovani YouTube 01

Poté si klikněte na nápis URL. Získáte tak okno s adresou videa.

Stahovani YouTube 02

Nyní už jen stačí stisknout tlačítko Copy to Clipboard a adresa se vám uloží do schránky.

Stahovani YouTube 03

Než budete pokračovat dále

Nyní, když máte adresu YouTube videa, je možno pokračovat dále již zmíněnou fázi II. a III.

Postupy se nyní nabízí dva.

První postup, který popíši hned za tímto odstavcem, spojuje fáze II. a fáze III. takže výstupem z něho vám bude již převedené video do jednoho z následujících formátů: *.avi, *.mov, *.mp4, *.3gp, *.mp3 (jen pro zvuk). Výhodout tohoto postupu je značná jednoduchost. Nevýhodou, menší spolehlivost. Získat video se čas od času podaří až na několikátý pokus.

Druhý postup, který popíši o něco níže staví na samostatném provedení fáze II. a fáze III. Výhodou tohoto postupu je vysoká spolehlivost. Nevýhodou o něco vyšší složitost.

Postup 1. – stažení a konverze videa v jednom kroku

Spusťte si stránku: http://vixy.net/.

Stahovani YouTube 04

Do textové pole URL: vložte adresu YouTube videa, kterou jste získali popsaným postupem v první fázi. (Vložení adresy provedete klávesovou zkratkou ctrl + v, nebo vyvoláním kontextové nabídky pravím tlačítkem myši a výběrem volby Vložit, nebo Paste.)

V nabídce Converts to si vyberte formát, do kterého chcete stažené YouTube video uložit. Pokud nevíte co vybrat, nechte nabízený formát *.AVI.

Poté stisknete tlačítko Start.

Stahovani YouTube 05

Teď už neděláte nic, jen se díváte v jaké fázi získávání videa je. Aplikace se nyní připojuje k serveru.

Stahovani YouTube 06

Aplikace získává vídeo.

Stahovani YouTube 07

Aplikace konvertuje video.

Stahovani YouTube 08

Po zkonvertování videa se vám buďto automaticky otevře okno pro stahování, v které si standardně zvolíte, kam chcete video nahrát, případně jak se má jmenovat a máte ho. Pokud se vám okno pro stahování neobjeví, stiskntěte odkaz Download the converted video a okno pro stahování se vám objeví.

Stahovani YouTube 09

Postup 2. – stažení a konverze videa v samostatných krocích

Fáze II. – stažení YouTube videa ve formátu *.flv

Spusťte si stránku http://video.qooqle.jp/dl/.

Do textové pole Video URL vložte adresu YouTube videa získané ve Fázi I.

Stahovani YouTube 10

Po vložení adresy videa se pod textovým polem objeví odkaz Get Download URL, na který klikněte. Video se začne stahovat.

Stahovani YouTube 11

Po úspěšném stažení se objeví nápis Download URL a pod ním adresa. Z této adresy si YouTube video stáhněte na pevný disk. Jako koncovku pro stažené video použíjte .flv.

Stahovani YouTube 12

Fáze III. – konverze staženého YouTube videa do jiných formátů

Máte-li na pevném disku uložené video ve formátu *.flv, budete si muset na počítač nainstalovat program, kterým vám umožní převod videa *.flv do jiného, téměř libovolného, formátu.

Pro operační systém Windows mohu pro převode doporučit program Super. Stáhnete ho z adresy:

http://www.afterdawn.com/software/video_software/video_encoders/super.cfm

Jak se s programem pracuje, bohužel nevím. Zřejmě to dle popisu nebude nic těžkého ;-).

Pro operační systém Linux program ffmpeg.

Zde video převedete jednoduchým příkazem:

ffmpeg -i video_na_prevod.flv video_po_prevodu.avi

(program ffmpeg má mnoho voleb, jejichž popis získáte v nápovědě.)

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

38 komentářů k “Podrobný návod na stahování videa z YouTube”

 1. Yanui napsal:

  Zaujimavy navod, diky! ;-)

  Doteraz som pouzival alternativny postup:
  Pouzivam Firefox a k nemu plugin na download flash videi (ak sa nemylim, pluginov dokonca je niekolko). Videa som nepotreboval konvertovat, stacil mi desktopovy flash player.

  Ale moznost riesit to kdekolvek pomocou online sluzby je zaujimava.

 2. LuFa napsal:

  andrej: odkazovany softik vypada zajimave. Diky za tip.

  Bohuzel mnoho tech, kteri se me na moznost stahovani ptali, maji net pouze v praci (video si chteji prinest domu, kde net nemaji, aby ho mohli ukazat svym blizkym), kde nemaji pravo instalace. Proto jedina moznost pro ne, jak video stahnout je prave skrze prohlizec.

  Navic ne vsichni pouzivaji OS Windows, pro který je soft vytvořen.

 3. LuFa napsal:

  Yanui:

  Díky za díky ;-). O pluginech vím, bohužel co prohlížeč, to jiný plugin a pod., takže sepsání univerzálního návodu pro co nejvíce uživatelů by bylo mnohem náročnější.

  Dle toho co jsem napsal se domnívám, že by uložení YouTube videa měla zvládnout většina těch, kteří o uložení na pevný disk stojí.

 4. LuFa napsal:

  Oldřich Šmehlík: Není to sice pro začátečníky a navíc jen pro like Linux uživatele, ale pro někoho může být zajímavé. Díky tedy za tip.

 5. hurri napsal:

  Já už bych to flv rovnou na PC pustil, je zbytečný to převádět. Třeba ve vlc playeru to jede…

 6. LuFa napsal:

  hurri: osobně si na PC taktéž flv v pohodě přehraju. Bohužel většina uživatelů to štěstí nemá ;-), takže je pro ně vhodný rozšířenější formát *.avi, nebo pro mobilní telefony pak *.3gp, nebo *.mp4.

 7. Martin Šín napsal:

  Oldřich Šmehlík –> LuFa: Tak tak, příště zadej „apt-cache search youtube“ a nemusíš psát do blogu. ;-) (ftip, no..)

 8. PeEn napsal:

  hehe, dneska je nejakej den navodu na stahovani z YouTube nebo co? :) viz. dnesni http://www.emag.cz/jak-na-ukladani-videa-z-youtube-ve-firefoxu/

 9. LuFa napsal:

  PeEn: To víš, lidé se po stahování z YouTube ptají, tak proto návody. Svůj bych nenapsal, kdybych již nějaký obdobný, vhodný pro obyčejné uživatele počítačů, našel.

  Bohužel nestalo se tak a ani dnešní návod na Emagu není pro všechny uživatele dostačující. Ono třeba už získat odkaz na videa z YouTube, která jsou umístěná na různých webech, není pro běžného uživatele zřejmé. Další problém pak u mnoho uživatelů nastává s formátem *.flv.

  Kompletně jsem tedy tyto věci popsal u sebe v článku, takže stahování videa z YouTube by měl být dle tohoto návodu schopen i běžný uživatel.

 10. jaro napsal:

  ani za KOKOT mi to nejde

 11. Novák napsal:

  Zkuste http://youtube.top-firmy.cz respektive jejich grabber na http://youtube.top-firmy.cz/grabber.php tam to jde stahovat přímo ze stránek.

 12. freezer napsal:

  mám nainstalovanej real player a ten mi u každého videa(včetně youtube) nabídne možnost stažení. byla tam nějaká možnost propojení s prohlížečem a žádný grabber nepotřebuji :-)

 13. johnny napsal:

  objevilo se mi že se připojujek serveru a pak ERROR)

 14. LuFa napsal:

  johnny: občas se error objeví. Když se to zkusí znovu, tak to pak projde.

 15. Jerzyx napsal:

  No, asi nejlepsi je youtube toolbar, ktery najdete tady: http://youtubevideo.ourtoolbar.com/ a ma i tlacitko na download :-)

 16. Beavis napsal:

  Ahoj, nemuzu si pomoct, ale uz jsem vyzkousel nekolik ruznejch zpusobu, a pokazdy mi to u videa, ktery chci stahnout, zmeni pomer stran – sirka se zmensi temer na polovinu oproti vysce. Coz je pekne nahovno.
  Neznate nahodou nekdo zpusob, jak se da stahnout video se stejnym pomerem stran jako na youtube?
  PS: mozna to muze byt zrovna temi videi, ktere jsem zkousel stahnout. nevim…

 17. indoch napsal:

  já to stahuju přes internetový prohlížeč mozila s funguje to uplně bezvadně na jedno kliknutí, akorát se musí stáhnout doplněk ale to není problém samo vás to navede.

 18. LuFa napsal:

  rabl: při rozumě rychlém spojení to musí jít přes http://vixy.net/.

 19. to je jedno napsal:

  ja tam to menu dole nemamm

 20. Anonymka napsal:

  Taky tam menu nemám…

 21. LuFa napsal:

  Anonymka: pošli screen.

 22. lucinka napsal:

  Ahojik ses uplne fajn chtela sem si stahnout video z youtube a hned sem to do seznamu zadala a hnedka prvni stranka co sem otevrela byl super popis mocinko moc dekuji

 23. taminka2211 napsal:

  Děkuju mockrát, fakt to funguje. Díky.

 24. Dobi napsal:

  Ahoj jo ta stranka hlavně : http://vixy.net/ je físt výborná a dost dobrá je ještě stránka : http://www.stahnivideo.cz/ se koukněte a napište mi na email : dobi99.dobi@seznam.cz jak tato stránka pro vás působí tak zatí mahoj a je tahle stránka docela dobrá ale ještě zde něco přidejte :D …

 25. shipo napsal:

  Alternativa(není potřeba žádný program nebo zadávat adresu jinam, k uložení stačí akorát prohlížeč): http://www.youtube.com/watch?v=SA9_b_RAMBM

 26. prosim vas napsal:

  date sem odkaz na stranku kde se da video z youtube stáhnout ve formatu 3gp diky

 27. jinak napsal:

  pres http://vixy.net/. mi to neulozi zvuk nevite proc? (uz sem to zkousel asi 5 krat)

 28. Všechno napsal:

  proběhne podle popsaného postupu,ale soubor se mi stáhne prázdný (0 bajtů).Převádím do mp3.Když převedu do avi,jde jen obraz bez zvuku,ale chtěla bych JEN zvuk a to se zatím nepodařilo.Jsem počítačový jelito,žádnej machr;kde asi dělám chybu?

 29. Moninnec napsal:

  Nejlepší co jsem mela byl A tube catcher…dalo se v nem uplne vsechno a stacilo jen zkopirovat URL….ted mám Linux a nemuzu nic na to najít..jestli víte napiste mi prosím :))

 30. LuFa napsal:

  Pod Linuxem (java – chodi tedy skoro vsude :-) funguje naprosto skvěle Freerapid downloader : http://lukas.faltynek.com/2008/11/03/freerapid-downloader-pohodlne-stahovadlo-z-rapidshare-a-mnoha-dalsich-uschoven/ . Z Youtube by měl umět stahovat proti odkazu.

 31. MARTIN napsal:

  Na převod do mp3 je nej http://anjo.to

 32. Lukáš Br. napsal:

  Tyhle online služby často moc nefungují. Na stahování z Youtube používám Atube Catcher z http://www.it-medik.cz/media/jak-stahnout-videomp3-z-youtube/

 33. youtube videa napsal:

  Nevypadá to špatně, určitě vyzkouším, popř. sestavím aktuálnější návod na stahování youtube videí :)

 34. Nemusí vás zajímat napsal:

  Při klinutí na http://vixy.net/ jsem si musel nainstalovat aplikaci, která mi kompletně změnila počítač!

 35. Modry napsal:

  Já pro stahování videa z Youtube používám stránku Savido. Umí například i stahování videa z Instagramu. http://www.savido.cz/sites/youtube

Napište prosím komentář

You must be logged in to post a comment.