Jaká byla Keltská noc 2007

Jedním slovem super. Dvěma slovy naprosto bezkonkurenční. A tak bych mohl výčtem pozitivních slovních spojení pokračovat dál a dál.

Keltská noc, mě prostě velmi potěšila a abych pravdu řekl, není toho moc, co bych fesťáku a pořadatelům vyčetl. O tom však později.

Už samotné místo konání, krásné horské městečko Harrachov, bylo velmi vhodně zvoleno a tak kromě festivalu měl návštěvník mnoho možností, co dělat, kam se jít podívat, najíst, pobavit ;-).

Festival se pak nacházel v doskočišti skokanských můstků.

Keltska noc 2007 01

Počasí festivalu přálo-nepřálo. Chvíli svítilo slunce, bylo nádherně. Chvíli pak pršelo a bylo krušno. Naštěstí, místa pod střechou ve stanu bylo v zadní části koncertního areálu dostatek, takže kdo nechtěl moknout, mohl se bez problému schovat.

Taktéž velikost areálu byla vzhledem k počtu účastníku festivalu velmi vhodně zvolena. Vše se obešlo bez front.

Keltska noc 2007 02

Kvalita zvuku, která je na hudebním festivalu velmi důležitá, byla nad očekávání. Žádný monolitický zvuk s nesrozumitelným zpěvem se nekonal. Jednotlivé nástroje šlo od sebe krásně rozlišit, zpívanému textu, bylo bez problémů rozumět. Zážitek z poslechu byl tedy maximální. Tímto všem, kteří se na zvuku podíleli velký dík.

Keltska noc 2007 03

Většina kapel hrála v rámci festivalu na maximum a stejně jako návštěvnici bylo znát, že i kapely si své koncertování užívali. Z kapel a účastníků, které jsem slyšel mě nejvíce potěšilo vystoupení Jaroslava Uhlíře, Třech sester, Tata Bojs, Sto zvířat, De Bill Heads, E!E a Vypsané Fixy.

Naopak nejvíce zklamala mediální hvězda Divokej Bill, která z plánované hodiny a půl, hrála něco mezi 30 až 45 minutami. Přesný čas jsem nesledoval, ale bylo to nic moc. Navíc, po skončení své urychlené produkce neměli ani tu slušnost, hodit nějaký ten přídavek. Prostě Divokej Bill na mě ve svém nepůsobil ani divoce, ani spontánně. Spíše velmi uměle s despektem k obecenstvu. Vystoupení se mu jednoduše nepovedlo.

Největší úspěch naopak mezi účastníky slavil již jedou ve výčtu zmiňovaný Jaroslav Uhlíř, který exceloval jedním hitem za druhým a po něm hrající Tři sestry. Za naprostou třešničku na dortu konání celého festivalu se dle mého subjektivního názoru dalo považovat společné vystoupení Třech sester s Jaroslavem Uhlířem, ke kterému došlo ve chvíli, kdy Fanánek požádal Jaroslava Uhlíře, aby si s nimi zahrál a ten si s nimi skutečně zahrál.

Keltska noc 2007 04

Z negativ, které bych festivalu vytkl, byly až příliš důkladné, nepříjemné kontroly při vstupu do areálu. Samozřejmě, bezpečnostní hledisko pochopit dokážu, ale čeho je moc, toho je příliš. Koukat se na každého návštěvníka preventivně jako na teroristu, který u sebe může přenášet zbraně „hromadného ničení“ mi nesedí.

Při prvním vstupu do areálu mě taktéž překvapilo odebrání 1,5 litrové plastové lahve s minerálkou, kterou jsem si koupil na večer. Odebrání bych ještě byl schopen pochopit, kdyby bych byl předem informován, co vše s sebou mohu jako účastník mít a co ne. Tato informace však chyběla. Naštěstí jsem se s členem bezpečnosti dohodl, že mi lahev bude hlídat, tak abych si ji po skončení a opuštění areálu mohl zase vzít ;-).

Víc negativ jsem nepostřehl. Skutečně jich tedy bylo minimum.

Tolik ve zkratce k festivalu vše. Festivalem jsem nadšen, takže pokud mi příští rok vyjde čas, rozhodně bych se dalšího ročníku zase rád zúčastnil.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

6 komentářů k “Jaká byla Keltská noc 2007”

 1. Klára napsal:

  LuFa: Dnes se na festivaly už opravdu nemůže nic brát, jídlo, pití,drogy – nic. Na RFP na to upozorňovali už předem, na webu.
  Na Mezi ploty mě napadlo, jak to tam přečkají rodiče s dětmi, bylo jich tam spousty, v kočárcích a pochybuji že jim tam rodiče koupili k obědu klobásku a colu.
  Jarda Uhlíř byl hvězda i na RFP, zpíval jsi s ním?!?! Já jo.

 2. LuFa napsal:

  Klára:

  Uhlíř byl fantastický, samo, že se nedalo a člověk si musel prozpěvovat s ním. Skutečně pan umělec, který si získal respekt i mezi punkovým osazenstvem festivalu.

  S jídlem a pitím to bylo v areálu fesťáku v pohodě, takže pokud by na stránkách konání upozornili, co vše se nesmí do areálu nosit, nenapsal bych o tomto ani čárku. Problém zde byl, že vodu jsem si z neznalosti koupil pár chvil před tím, než jsem se do areálu dostal, tak mi bylo škoda, ji zase vylejvat. Jinak s Keltskou nocí, maximální spokojenost.

 3. blanka.faltynkova,mamka Lukyho napsal:

  luky kolik jsi tam videl sedesatniku? mne by to asi nebavilo. jak s ubytovanim?stany? chatky? kolik vstup? pis je to zajimave mamka

 4. LuFa napsal:

  Šedesátníků? Mno, kolik že má Petr Spálený let? Nějací by se určo našli. Více technických informací najdeš na domovských stránkách festivalu: http://www.keltskanoc.cz.

 5. jirkku napsal:

  s tim vnasenim je to logicke a ani na to nemusi nikdo upozornovat, do hospody si taky neprineses svoje piti a prijd eti to normalni. poradatele potrebujou pronajmout stankarum za nejakej peniz stanky uvnitr, tak kdyby povolili nosit si vlastni piti, priste by tam zadny stankari nebyli nebo by museli jit s cenou pronajmu dolu a nebyly by penize treba na Jardu Uhlire.

  jinak s tebou souhlasim, super festak!!

 6. LuFa napsal:

  Jirkku: Ale já tu plastovou lahev s minerálkou neměl na konzumaci přímo v areálu. Měl jsem ji na ráno, kdy prostě široko daleko nebude voda dostupná a já budu mít žízeň. Ono těžko mi do rána vydrží koupený otevřený plastový kelímek s limčou. Spíš se převrátí a voda vyteče.

  Jinak ti co nevědí, jirkku ma na svém webu z fesťáku super fotky, takže doporučuji ke zhlédnutí:

  http://www.jirkku.com/Keltska_noc_07/Keltska07.html

  http://www.jirkku.com/Keltska_noc_07/Keltska_2_07.html

  Díky jirkku.

Napište prosím komentář

You must be logged in to post a comment.