Popík 18.století – Johan Sebastian Bach – Braniborské koncerty (.mp3, .flac zdarma)

Johan Sebastian Bach
Ačkoliv toho bylo v poslední době napsáno o zpřístupnění Bachových Braniborských koncertů široké veřejnosti Českým rozhlasem mnoho, najdou se tací, kteří tuto akci ještě nezaznamenali. Případně zaznamenali, ale po přečtění slova Bach si řekli, co s takovým fidlalem a tuto nabídku s lehkostí přešli.

Osobně si myslím, že jak pro první skupinu, která tuto nabídku nezaregistrovala, stejně jako pro druhou skupinu, které neprávem Bacha považuje za starého nezáživného fidlala, je škoda si poskytnuté skladby nestáhnout a neposlechnout. Jde skutečné o nádherné, velmi melodické dílko. Prostě a jednoduše popík 18. století.

Mé první setkání s Bachovými Braniborskými koncerty se odehrálo zhruba před dvanácti lety, když mi byly k poslechu zapůjčeny na CD. Od té doby je mám doma v několika provedeních. Dosavadní mé nejoblíbenější zpracování pochází od Trevora Pinnocka.

Braniborské koncerty poskytované Českým rozhlasem pochází od souboru Musica Florea, který se ve svém zpracování snažil o dobovou interpretaci koncertů. Koncerty nemám nyní ještě naposlouchané, tak vám k jejich zpracování mnoho neřeknu. Na první poslech je ale mohu 100% doporučit.

Braniborské koncerty naleznete na adrese: http://www.rozhlas.cz/d-dur/download/

Pokud byste se rádi dozvěděli více informací o Johanu Sebastianovi Bachovi, moho duporučit odkaz na wikipedii – Johann Sebastian Bach

Vám všem, které jsem inspiroval, přeji příjemný poslech. Sám tak nyní činím :-).

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

10 komentářů k “Popík 18.století – Johan Sebastian Bach – Braniborské koncerty (.mp3, .flac zdarma)”

 1. Vlastimil Ott napsal:

  Lukáši, je to Němec, tak jaké Sebastián?! :-D Krátce… To už bys rovnou mohl psát Šebestián…

 2. LuFa napsal:

  Díky, opravím.

 3. mv napsal:

  jsme v čechách, tak bys měl napsat jan šebestián potok.

  mj. myslím, že tohle v 18. století nebyla hudba pro masy jako je dnešní pop. myslím, že běžní lidé, pokud vůbec nějakou hudbu znali / poslouchali, tak především tu, kterou si sami zpívali. a to těžko byl bach…

 4. Jakub Hadraba napsal:

  Domnívám se, že popem baroka byla především opera a Bach neměl ve svém profesním životě mnoho příležitostí věnovat se světské hudbě. Ale vzhledem k tomu, že jste uvedl ten odkaz na Wikipedii, učinil jste objektivitě zadost:) Navíc píšete blog a nikoliv encyklopedii, což si – mám pocit – Wikipedští občas o sobě myslí též.

 5. nojmy napsal:

  podle mě je to moc přehnaný

 6. M[A]SA napsal:

  Jeto NICE stranka !!! [ale ten C..me nezajma bil sem tu kvuli SKOLE !!]

 7. kathczenka napsal:

  je to sice pekny ale me to ooc nepomuzee ale jinak good

 8. LuFa napsal:

  kathczenka: a co by ti pomohlo? ;-).

 9. BIBI4 napsal:

  nemam slov

 10. Hana napsal:

  jj:-):-):-):-):-)

Napište prosím komentář

You must be logged in to post a comment.