Princeznovský ples v Českém Krumlově očima Gabči

Dlouho očekávaný den nastal. Již po cestě k zámku, kde se tato událost konala jsme potkávali malinké i větší princezny a dokonce i odvážné a hravé maminky v těch nejkrásnějších šatech, co se daly koupit ušít, či půjčit z půjčovny. Princezničky byly vyšňořené s velkou pečlivostí, našli se i odvážní princové.

ples_princezen_obr_01

Náš Davídek ale odmítl kostým prince a prosadil si kostým Spidermana, čímž vzbudil rozruch hlavně mezi japonskými turisty, Lucinka měla šatičky, jenže v tom vedru, co bylo, se jí ani nedivím, že je chtěla svlíknout.

Než jsme došli k jízdárně do zámecké zahrady, kde se ples konal, prošli jsme se po hradním mostě s vyhlídkou na uličky města. Ti z vás, kdo milujete historii snad prominete, že jsme prohlídku odložili až na jindy.

Pokud bych se měla vyjádřit k Plesu princezen, prima nápad, ale v lidštější dobu. Výhrady mám k času začátku v 12 hodin, kdy je největší hic. Nehledě na to, že některé princezny vynechaly odpolední spánek, jiné usnuly na kočárku.

Nádvoří lemovaly mimo jiné stánky s prodejem starších zlevněných čísel časopisů a knížek od pořádajícího nakladatelství Egmont. Uvítání prováděl šašek na chůdách a princezny se shromáždili na zámecké zahradě před prvním postaveným stanem. Vzhledem k mimořádně velkému počtu nebylo skutečně k hnutí, bylo dost nešťastným zahájení tancem a poté prohlášením, že se jedná o první úkol a kdo tančil, nechť si jde pro soutěžní kartičku.

ples_princezen_obr_03

Později bylo prozrazeno, že kartičku můžou děti dostat i na jiném stanovišti. Ale trpělivost kartičky přináší, takže jsme se na řadu dostali. Další úkol byl poznat u Šípkové Růženky čtenou pohádku, kde se dobře ukázalo, že předpokládali že dětí bude hodně, hádalo víc najednou a tak bylo možné jít k dalším úkolům navlékání perel, přebírání fazolí od čočky.

ples_princezen_obr_02

Vzhledem k tomu, že tyto úkoly bylo možné provádět ve skupinkách tak se zvládnout daly. Ale u úkolu házení balónkem byla větší řada než u Zrcadlového bludiště v Praze na Petříně. Klobouk dolů všem, kdo vystáli tu frontu. Signalizuje to, že to nebyly rozmazlené princezny, ale docela statečné holky a stateční kluci, což dokazuje i výrok jednoho z tatínků:“Na tohle nemám nervy!“ Soutěžení se ale dětem moc líbilo.Úkoly byly tematické pohádkové, děti dostaly hezké dárky.

ples_princezen_obr_04

Pořadatelé se snažili, připravili pro děti hezké odpoledne, kdy po ukončení soutěžních úkolů, byla možnost shlédnout divadlo pro děti uvnitř zámku. Počasí nikdo objednat nemůže, ale ze zkušeností s různých dětských akcí by se dalo vytěžit pozdržení dětí zábavným způsobem nebo rozdělit registraci na víc míst. Přes některé připomínky jsme byli spokojeni a děti si budou pamatovat na 4. ples princezen v dobrém.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

2 komentářů k “Princeznovský ples v Českém Krumlově očima Gabči”

  1. hurri napsal:

    Fotka nějaké „odvážné a hravé maminky“ by nebyla? ;)

  2. mamka od Lukyho Falt. napsal:

    bezva co ja vse v Nemecku nevidim!! ani nemusim byt v ceskem krumlove mam z vas radost ze se vam tam libimamka ve stredu18.7. vecer prijedu domu a budete vypravet

Napište prosím komentář

You must be logged in to post a comment.