Počítánílam XVIII – jednoduché sčítání

Jak to tak vypadá, pomalu se nám pravidelné zadávání hlavo/mozko/počítání(lamů) přesouvá z pondělního rána na pondělní večer, nebo úterní ráno. Zjistil jsem, že je to tak praktičtější. Přeci jen se mi teď v létě moc na sklonku víkendu k počítači nechce.

Zadání „počítanílamu“

Dnes bude zadání lamu trošku netradiční a to videm. Taktéž nejde o klasický hlavolam, spíše počítanílam,který se dá z podstaty řešit/zkusit pouze jednou. Z tohoto důvodu doporučuji najít si ke spuštěnému videu trošku času.

Instrukce pro neanglicky mluvící jsou k videu následující.

Na videu budou běžet čísla, která musíte sečíst. Video nesmíte zastavovat a ani čísla si nikam zapisovat. Prostě čísla si musíte sčítat v hlavě a to v čase daném tempem videa. Potom co se objeví = byste měli mít čísla sečtená. Po chvíli se objeví i správný výsledek. Pokud se váš výsledek shoduje se zobrazeným, je vše v pořádku a jste úspěšnými řešiteli tohoto lamu. Pokud se váš výsledek bude od zobrazeného lišit, nevěšte hlavu a zkuste lam řešit znovu.

O své řešitelské zážitky se můžete podělit v diskuzi.

Řešení minulé hádanky – Hádanka XVII – Trocha počítání

Zde abych se přiznal jste mě někteří svými řešeními velmi mile překvapili.

Nejpříjemnějším překvapením bylo zaslané univerzální řešení od Rega, který všechny rovnice zobecnil na (x^0+x^0+x^0)! = 6.

Dalším velmi milým překvapením byli netradiční matematické konstrukce Vojta alias blogger :), které naleznete zde: Netradiční Vojtovo řešení. Díky za ně.

Obecně pak nejvíce problému pak činila slepá rovnice 1 1 1 = 6. Řešení této rovnice je (1+1+1)! = 6. Ostatní rovnice pak byly víceméně jednodušší, tak zde jejich řešení dávat nebudu. Pokud byste k nějaké slepé rovnici přeci jen řešení zveřejnit chtěli, napište si o něj do diskuze.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

3 komentářů k “Počítánílam XVIII – jednoduché sčítání”

 1. matus napsal:

  ved to neni tazke.len netreba panikarit(:
  4 1 0 0

 2. pavel napsal:

  na 1 pokus lehke jako facka

 3. Sisi 123456789 napsal:

  dyt je to promitivní to spočítá i malý miminko sem to spočítala jako poprví cccccccc!!!!!!!!!

Napište prosím komentář

You must be logged in to post a comment.