Hostel II – 93 minut hnusu, který by se neměl točit a vysílat.

Hostel2
Tak jsem se včera čirou náhodou dostal k filmu Hostel II. Ač jsem první díl nebyl schopen dokoukat do konce, Česko Slovenské prostředí, herci a herečky, a nějaký časový odstup od jedničky mi dal sílu a „chuť“ se na dvojku z ryzí zvědavosti podívat. Nic dopředu jsem o Hostelu II neslyšel, takže jsem ani nic hrozného nebo dobrého neočekával. Snad jen béčkový film, točený v nám známých kulisách.

To, čeho se mi ale díky filmu dostalo, nemohu nazvat jinak, než hnusem nejvyšším.

Nejprve kratičce k ději. Více si dle chuti přečtěte v recenzi.

Děj filmu je velmi prostý. Na Slovensko kamsi do lázní přijíždí tři mladé Američanky, které si pro svůj pobyt zvolí jakýsi Hostel. Hned po ubytování recepční pasy těchto Američanek zkopíruje a rozešle do světa. Ve filmu pak v krátké sekvenci divák vidí, jak fotografie Američanek letí světem, do mobilních telefonů a počítačů velmi bohatých a vlivných lidí, kteří si je ve formě jakési dražby kupují. No a nekupují si je na sex, což by se ještě dalo v pohodě snést, ale kupují si jejich životy, kupují si je jako zvířata, která v další části filmu mají povinnost zabít.:-(.

Po vydražení každé z tří děvčat jsou v další části filmu holčiny uneseny a pak velmi sadistickým způsobem vražděny. Více se mi o tomto a ději psát už skutečně nechce. Nyní tedy k mým pocitům z filmu.

Kdyby měl snímek alespoň v sobě špetku vtipu. Byl divákovi podán nějak nadneseně. Nebo se alespoň nějak rozlišovalo zlo od dobro, řeknu dobře, další hloupej film a nijak zvlášť se nad ním nepozastavím. Co ale dělat v případě, když je film brán z co nejvíce reálného pohledu a dobro od zla není nijak explicitně odlišeno a nakonec ani potrestáno.

Jasně, dospělý divák ví, že není zrovna normální chytat lidi a pak je za tučnou úplatu dávat k zabíjení bohatým, mnohdy „šťastným“ a „spokojeným“, prostě té vyšší společnosti. Co ale dítě, kterému se film dostane k očím, jak se na nepotrestané vraždění, které ve filmu probíhá bez špetky lítosti, bude koukat?

Nejsem psycholog, ale domnívám se, že rozhodně film, v kterém není dobro striktně odlišeno od zla, není dobrý.

A při tom by stačili jen policajti, kteří by takovýmto únosům a zabíjení pro potěšení postavili. Jenže ti ve filmu chybí. (Jako v reálném životě v mnoha důležitých situacích) Zlo ve snímku nemá žádného protihráče.

Ti, ve filmu lepší, kteří vlastně o ničem zlém ani nevědí se k tomu ani nijak nemohou vyjádřit, a těm zlým, co zabíjí, zas vše v pohodě projde.

A jak se zdá, projde tento „umělecký“ počin i režisérovi, takže se svět dočká i třetího a zřejmě ještě zvrácenějšího dílu. A možná poté i dalších obdobných snímku.

Osobně doufám, že jen snímku. Nerad bych se dočkal doby, kdy se někdo s obdobnými snímky ztotožní a jejich obsah přenese do reálného světa.

Může dnes někdo zaručit, že se tak nestane? Co vy na to tvůrci filmu a distribuční společnosti? Stojí vám těch pár vydělaných stříbrných zato?

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

19 komentářů k “Hostel II – 93 minut hnusu, který by se neměl točit a vysílat.”

 1. hurri napsal:

  Stojí! A navíc tomu filmu děláš pěknou reklamu. Já jsem o něm vůbec nevěděl, ale po tvé recenzi vyrazím při nejbližší příležitosti do kina se sítí nachytat si po filmu pár lidiček …

 2. LuFa napsal:

  hurri: o tebe a o normálně rozvinuté osobnosti strach nemám, že by tě/je shlédnutí tohoto filmu nějak poznamenalo. Bohužel jsou i takové případy, u kterých strach mám.

  Jak jinak si například vysvětlit střelbu po lidech vzduchovkou na sídlišti. Skutečně to není nic příjemného a ne zrovna dvakrát normálního.

 3. AIF napsal:

  „Snad jen béčkový film, točený v nám známých kulisách našich sousedů“
  ten film sa natacal u vas. A asi nie si cielova skupina, ked sa ti nepacil :-)

 4. LuFa napsal:

  AIF: Ano, film se natáčel u nás, věta opravena. Díky.

  Cílová skupina skutečně nejsem. Docela by mě však zajímalo, kdo tedy je? Proč a komu se tento film může líbit?

 5. Cielova Skupina napsal:

  Cielova skupina? Jednoduche. Su to jednoduchi ludia.

 6. Lemik napsal:

  Lukine, tak jak jsi to popsal, tak se mi zdá, že jsi popsal normální život, kdy obyčejný člověk většinou nic neví, když ví tak jako by nic nevěděl, policajti nikde…. Možná chtěl autor natočit realitu trochu nadneseněji a možná je nemocný :-) Možná je lepší, když točí své představy, než kdyby je přiváděl k životu.

  Já myslím, že mi rozumíš.

 7. LuFa napsal:

  Lemik: Myslím, že ti rozumím :-). Stále se ale bojím toho, k čemu takovýto snímek může napomoci u někoho z neúplně vyzrálou osobností.

 8. AIF napsal:

  cielova skupina: urcite su ludia, ktori su fanusikmi splatter hororov, alebo ako sa ten zaner vola. Ja som videl len jednotku, ale druhy raz by som si ju nepozrel, nicim ma to nenadchlo

 9. LuFa napsal:

  AIF: Na jedničku jsem se ještě díval, i když nedodíval, jako na klasický horror. Dvojka je ale v čemsi jiná, reálnější, zvrácenější, bez jakýchkoliv prvků potírání a ničení zla.

 10. Stava napsal:

  Treba je to dokument :)

  No, popravde, je to stejny extrem mezi taky-horror filmy jako napriklad Klub sracu.

  Jelikoz hnus a extrem tahne lidi, tahne to platici zakazniky. Cili idea je jednoducha a tohle tupe by myslenku stejne nepobralo, viz. skinheads.

  Jinak film jsem nevidel a ani prvni dil. Na tuto uroven neklesnu. Ale napriklad Hannibal serie, vcetne posledniho dilu „rising“, me celkem zaujala. Laka me spis prvek napeti, te rezniciny by mohlo byt min.

  Stava

 11. MartinJ napsal:

  Osobne se mi jednicka taky nelibila, nicmene … pokud jde o jakekoliv psychologicke ovlivnovani ci cokoliv s tim souvisejiciho. Rodice by meli ochranit deti, vsadim se, ze ten film ma nalepku 18+, nebo ne? A pokud je nekdo 18+ nesvepravny a nedokaze rozlisit moralni dobro a zlo, tak by taky nemel sedet doma a koukat na takove filmy, ale alespon se v ramci moznosti lecit, nebo tak neco…

 12. LuFa napsal:

  Stava: Klub sráčů, jinak v originále Kevin & Perry Go Large, je naprosto geniální film.

  Navíc oproti Hostelu neobsahuje žádné brutální scény, takže krom humoru trhajícího bránice je zcela neškodný :-D.

 13. Lemik napsal:

  Stava chtěl asi napsat Klub rváčů (Fight Club) http://en.wikipedia.org/wiki/Fight_Club_(film). Jenže to bych řekl, že je nesrovnatelné. Ve Fight Clubu je násilí prostředek vyjádření se a šlo by nahradit klidně i jinak, ale Hostel je film o násilí. Surové násilí a nic jiného.

  To LuFa: Neber to prosím osobně: Klub sráčů je s prominutím 3.14čovina, kterou jsem si půjčil v domění, že se jedná o parodii na Fight Club :-(

 14. LuFa napsal:

  Lemik: Myslím, že Šťáva skutečně myslel Klub sráčů. Před nějakým časem jsem se totiž se Šťávou o tomto filmu byvili. Zatím co já ho považuji za výborný film, Šťáva je přesně opačného názoru :-D.

  Jinak Klub rváčů se mi velmi líbil.

 15. Petr napsal:

  Vydařený horůrek, nesmíte to brát tak vážně :-)

 16. tzuuzhjkkhujkh napsal:

  a kde máš ten film ??????? jestli ho tu nemáš tak zařiď a´t se mi tam sere ta tvoje stránka

 17. tzuuzhjkkhujkh napsal:

  na nějakej hostel se ti vyseru

 18. tzuuzhjkkhujkh napsal:

  nesere

 19. tzuuzhjkkhujkh napsal:

  a kde máš ten film ??????? jestli ho tu nemáš tak zařiď a´t se mi tam nesere ta tvoje stránka

Napište prosím komentář

You must be logged in to post a comment.