Kolik Pražanů ví, jak se ze stanice metra Vysočanská dostat na vlakové nádraží Vysočany?

Dnes ráno mě v Praze zaskočila zvláštní věc. Ze stanice metra Vysočanská jsem se potřeboval dostat na nádraží Vysočany. Protože jsem se ve Vysočanech takto ocitnul prvně a neměl žádnou mapu, počítal jsem, že se na nádraží snadno doptám.

Jenže chyba lávky. Doptat se u stanice metra Vysočanská, na vlakové nádraží Vysočany, není vůbec jednoduché.

Za prvé, někteří prchali už při vyslovení jakékoliv otázky, zřejmě v domnění, že po nich zas někdo bude chtít peníze. Druzí se pak při výrazu vlakové nádraží tvářili jako by ohromeni faktem, že vůbec něco, jako nádrží by se poblíž stanice metra mělo vyskytovat.

Prostě nepříjemná situace, zvlášť když mi měl za pár minut přijet vlak.

Nakonec vše dobře dopadlo a informaci mi podala mladá maminka s dítětem (vlakové nádraží se nacházelo pár set metrů od metra). Tímto ji děkuji a přemýšlím, jak je možné, že tak mnoho lidí mi na tak základní otázku nedokázalo správně odpovědět?

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

10 komentářů k “Kolik Pražanů ví, jak se ze stanice metra Vysočanská dostat na vlakové nádraží Vysočany?”

 1. mv napsal:

  nojo, to se musíš občas umejt a oholit, aby před tebou lidi neutíkali! :-)

 2. ivitek napsal:

  nediv se, nebudu na tom asi o moc líp… nádraží a tak si plus mínus pamatuju, ale ulici či méně významnou budovu (úřady apod.) většinou nelokalizuju… ani ve svém rodném městě, o univerzitním raději nemluvě :-) ale alespoň s sebou nosím mapu, pro všechny případy :-) krom toho po jednom příjemném rozhovoru se svým trenérem se dodneška divím sobě i ostatním, jak blízko jsme si ochotni pustit neznámého člověka v této situaci k tělu – pokud by chtěl více než jen poradit, zřejmě by s mojí pacifikací neměl sebemenší problém – takže se dnes nestydím si poodstoupit, pokud se na mě moc lepí, ale ono Vám to stejně, pokud vezmete v úvahu reakční dobu při vymýšlení trasy, obzvláště jste-li dobrák, co takovou věc nečekáte, moc nepomůže… ale moje osobní bublina je dnes větší než dříve…

 3. Klára A napsal:

  No já si zrovna říkám, že to taky nevím, ale naštěstí nejsem pražan:-)
  To se musíš vždy podívat do mapy, když někam jedeš, to není jako u vás doma na vesnici:-)
  Já mám v kabelce mapu Prahy furt!

  Druhá věc je, že ty působoíš na lidi dost podivně:-)

 4. LuFa napsal:

  Klára A: Teď abych ještě kvuli tomu, že Pražané nevědí, kde mají nádraží, začal nosit kabelku s mapou :-(. Děkuji za radu :-D.

 5. mrtvocich napsal:

  njn, to jsou Češi…

 6. Botanicus napsal:

  Take vzdycky spoliham, ze uz se nejak doptam a docela mi to vychazi … ale musim konstatovat, ze velmi casto pri takovem doptavanim citim, jak jsme „desne prima“ narod :(

 7. LuFa napsal:

  Botanicus, mrtvocich: prchání při pokládání otázek bych konkrétně na náš národ nevztahoval. Co mám zkušenosti například z velkých italských měst, musím říct, že lidé „brali do zaječích“ ještě více :-D.

 8. mv napsal:

  mrtvocich: a ty nejseš čech?

 9. etigo napsal:

  Já jsem kdysi měl najít DDM v Kobilisích, ale žádný pražák nevěděl, kde to je, až jeden čechoameričán mě naschval poslal opačným směrem, než to skutečně bylo. Jak milé… :-)

 10. Pepa 'JoLa' Lacina napsal:

  No, Lukasi, ono to taky muze byt tim ze stejne jako Ty, prijeli vsichni, na ktere jsi narazil, taky metrem a treba byli z druheho konce nasi stovezate Prahy. Tak ze fakt nic o nejakem nadrazi vedet nemuseli. A cely vtip je v tom, ze tam v tech mistech jsou nadrazi dve. Jsou kazde na opacne strane od metra Vysocanska, ale jsou. Bud rad ze Ti ta maminka poradila spravne. Jinak jsi byl ve spravny cas na nespravnem nadrazi :-) To vis, Praha je velke a slozite mesto ;-)

Napište prosím komentář

You must be logged in to post a comment.