Spiderman 3 Duel – desková hra pro dva hráče

Spiderman 3 Duel Action Game je nová desková hra, kterou jsem si před časem všiml a dnes dětem domů pořídil.

Na první pohled mě upoutala hezky vyvedená krabice. Ne nadarmo se říká, „obal prodává“. Asi to bude pravda.

Spiderman krabice

Jak název napovídá, hra je určena pro dva hráče, což je v situaci, kdy si chce hrát pouze jedno s dětí, nejčastěji nyní Davídek, ideální.

Hra se skládá ze dvou samostatných hracích pláten. Pro každého hráče po jednom a čtyřiceti osmi žetonů.

Hrací plátna s několika žetony vypadají následovně.

Spiderman hraci plocha

Nyní krátce o tom, jak se hra hraje. Hrací pole tvoří čtyři řady různých barev. Každý ze čtyřiceti osmi žetonů má na sobě čtyři čísla. Každé z čísel na žetonu má odlišnou barvu od ostatních.

Na počátku hry se žetony zamíchají. Potom si každý hráč vezme po jednom hracím plátně a nastaví ho tak, aby mu na něj protihráč neviděl.

Po tomto si každý z hráčů bere po jednom žetonu a snaží se ho umístit na hrací plochu tak, aby nejvyšší číslo barevně ladilo s barvou pole. Samozřejmě ne vždy se nejvyšší číslo podaří dobře umístit. Překážkou k tomuto mohou být již obsazena všechna vhodná barevná pole.

Po zaplnění všech barevných políček na hracím plátně nastává fáze boje. Bojuje se tak, že hráč volí žeton ze svého hracího plátna a k souboji vyzývá žeton z protihráčova hracího plátna. Síla žetonu je dána číslem, které je shodné s barvou políčka na kterém žeton ležel.

Spierman hraci plocha

Při souboji se poměřuje hodnota čísla. Žeton s vyšší číselnou hodnotou, příslušející barvě políčka na které leží, vyhrává a putuje k hráči, který žeton s nejvyšší hodnotou vlastnil. Pokud jsou číselné hodnoty na žetonech shodné, putují žetony na neutrální území. Žádnému z hráčů tak nepřísluší.

Hra se dá hrát ve více modifikacích. Dle toho jaké žetony se pro souboj vyzývají. Buďto stejné barvy políček na kterých leží, nebo libovolně nezávisle na barvě.

Hra končí, když na hracím plátně nezůstávají žádné žetony. Vyhrává pak hráč, který žetonů vybojoval více.

Doporučený věk hráčů je osm a více let. Dnes jsem hrál s téměř pětiletým Davídkem a docela to šlo. Jedinou podmínkou pro hru je, aby dítko znalo čísla.

V budoucnu se ke hře ještě pokusím vrátit a krátce shrnout, jak nás hra baví. Nakolik se dá ve hře taktizovat a tak.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

12 komentářů k “Spiderman 3 Duel – desková hra pro dva hráče”

 1. KleUs napsal:

  Nazdarek, nedavno jsem si koupil tu hru jenze nerozumim tomu rozmisteni zetonu. v pribalenem navodu se pise v „3.prubeh hry“ „3.6.“ v pripade, ze pole, na ktere je utoceno, je prazdne, nahlasi se… atd. no ale v pribalenem navodu se taky pise „3.2.“ Utok se vede vzdy ve stejne linii planu … (pozice poli je vzdy z leva do prava).
  Takze jako ze se stane ze na pole kde je utoceno neni zadny zeton ? kdys se utoky vedou na stejne linii z leva do prava?
  Nemuzu tomu prijit na kloub :) snad nekdo napise. preju pekny den.

 2. LuFa napsal:

  KleUs: Ahoj, v návodu je popsáno několik možností hry. To co píšeš vypadá na dvoje pravidla ke dvěma možnostem. Tj. jednou hru můžeš hrát tak, že si volíš, místo v barvě na které budeš útočit. V druhé verzi hry povedeš pak útok ve stejné linii plánu.

 3. KleUs napsal:

  Ahoj, no jo, to me nenapadlo. tak to je fajn dekuji moc a jdem parit :) preju pekny den Lufe a samozrejme i vsem diky :)

 4. LuFa napsal:

  KleUs: Jj, super zábavu.

 5. Lenka H. napsal:

  A jak vás hra baví – stála ta koupě za to?

 6. LuFa napsal:

  Lenka H.: Davídka baví hra moc. Myslím, že je to ale především díky spidermanovskému ztvárnění. Tobě bych určitě nedoporučil. Pokud ji chceš ale zkusit, mohu zapůjčit.

 7. KleUs napsal:

  Ja ji mam a je super :)

 8. ladik napsal:

  Já sem si sice tu hru nekoupil ale mam mladsiho brachu a on si ho chce koupit ale podle mne je to pekna blbost

 9. LuFa napsal:

  Ladík: Hra je velmi jednoduchá, pro malé dítě ok. Starším toho moc nenabídne.

 10. Anonym napsal:

  cus nevit jak spiderman 3 udelat urovne ja je tam mnel ale udelal sem jednu uroven ta uroven byla zastavit vlak ale potom kdyz sem ji udelal tak tam nic za urovne ne bylo kdyz sem kouknul na mampu poradtemy pls.

 11. petra napsal:

  mam tuto hru na prodej nepouživanou jen je krabička skrabla necham za 200kč + 50kč posta

Napište prosím komentář

You must be logged in to post a comment.