Prasata mezi námi

Při velkých nákupech se mi již párkrát stalo, že jsem domů přinesl potraviny ne zrovna valné chuti, někdy i vzhledu. Naposled to byla myslím tresčí pomazánka s odporně nazelenalým povrchem. Před tím mírně nazelenalý eidam.

Samozřejmě může se to stát, omlouval jsem vždy takové případy s tím, že pracovníci marketu jsou taky jenom lidi, a čas od času se něco na obalu obalu může při hromadné manipulaci se zbožím porušit.

Dnešní nákup v Tescu mi však ukázal, že má domněnka se špatnou manipulací se zbožím nemusí být zas tak moc správná a za některé ze zkažených potravin mohou naši spoluobčané. Tedy spíš spoluobčané prasátka, možná dokonce prasata.

V regálu u šťáv totiž jen tak leželo maso.

Maso u stav

Nejprve jsem trochu poodstoupil a čekal, zdali se k masu někdo přihlásí. Když se chvíli nic nedělo, lidé si brali šťávy, aniž by si masa všímali, maso jak bylo jsem si vyfotil, pak ho vzal a šel předat paní, co poblíž rovnala jakési zboží.

Paní si maso vzala. Prý je divné, že bylo u šťáv. Maso vedle sebe položila. Poděkovala a pokračovala v práci.

O další osud masa jsem se nezajímal. Rád bych ale věřil, že se maso nevrátilo zpět do chladícího boxu a to z toho důvodu, že nikdo neví, jak dlouho maso u šťáv leželo.

O čem nyní přemýšlím je to, jak někdo může jen tak vyndat maso z chladícího boxu a odložit ho mimo? Kdo toto dělá je dle mého prase.

S optimismem doufám, že takových prasat je mezi námi minimum.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

14 komentářů k “Prasata mezi námi”

 1. hurri napsal:

  chro chro, to jsem tam nechal já včera, chro chro!

 2. LuFa napsal:

  hurri: když jsi to chro, chro, nemáš nahodou taky vši? Třeba ty v kožichu s beranicí? :-)

 3. hurri napsal:

  Kromě chro chro jsem i veš!

 4. frana napsal:

  To je přeci jednoduchý, po nějaký době lidi zjistí, že nějakou položku v košíku nepotřebujou a nechce se jim vracet zpět…, tak jí odloží. Jestli zboží vyžaduje speciální skladování (mrazák, lendice) je nezajímá, není přeci ještě jejich. A co udělají zaměstnanci? Vrátí je zpět. Budou přemýšlet o snížených užitných hodnotách odloženého zboží? Ne. To je přeci ralita…

 5. spooon napsal:

  sou to ale lidi prasata…

  taky jsme už viděl pár takovýchto případů…

 6. LuFa napsal:

  frana: No, možná je to jednoduchý, ale určitě to není normální a stávat by se to nemělo. Pokud se normální člověk náhodou rozmyslí, že zboží koupit nechce, je slušností, vrátit ho tam, odkud ho vzal.

 7. DT napsal:

  Lhostejnost, to je jediný problém. Lhostejnost lidí a lhostejnost prodejců. V německých marketech bývají před pokladnami přímo na tyto účely vyhrazené prázdné chladicí boxy a koše.

 8. LuFa napsal:

  DT: díky za zajímavou informaci, toto jsem nevěděl. Zkusím si v Německu všimnout.

 9. Michael Angel napsal:

  Nechápu, jak tohle ještě někoho může šokovat. Přímo k tomuto účelu jsou zaměstnáváni mobilní pracovníci na kolečkových bruslích, kteří věci navracejí.

 10. Michael Angel napsal:

  Lukáši Faltýnku, nechápu, jak tohle ještě někoho může šokovat. Přímo k tomuto účelu jsou zaměstnáváni mobilní pracovníci na kolečkových bruslích, kteří věci navracejí.

 11. LuFa napsal:

  Michael Angel: nechápu jak toto může někoho nechávat lhostejným. A jak je možné, že si toto nakupující vůbec dovolí. Copak to je normální? Myslím, že ne.

  Navíc zmiňovaní mobilní pracovnící na kolečkových bruslích se vyskytují pouze v některých větších marketech. Co přesně mají za úkol nevím. Možná že skutečné navracet pohozené věci. Co ale tam, kde tito detektivové najatí na pohozené potraviny nejsou?

 12. M4r3k napsal:

  Jak si to tak čtu tak jsem rád, hodně rád že nejím maso :)

 13. LuFa napsal:

  M4r3k: No, ona v úvodu zmiňovaná pomazánka se zeleným povrchem, která byla zřejmě v obchodě delší čas nedopatřením otevřena… .

  Nemyslím, že je to problém pouze masa.

 14. togr napsal:

  Nuda, to vyprodeje v takove hypernove, daji maso do dratene klece, kterou postavi normalne na podlahu, kde ale neni 0-4 stupnu ale tak 25 :0

Napište prosím komentář

You must be logged in to post a comment.