Gmail, je na čase poskytnout neomezený emailový prostor

Když před dvěma lety a něco navyšovala společnost Google své freemailové službě Gmail emailový prostor nad 2 GB a poté nasadila mechanismus, kdy prostor každým dnem o něco naroste, nechala se slyšet že s více než 2 GB bude mít uživatel tolik místa, aby již nikdy nemusel mazat žádný z přijatých mailů.

Dva roky utekly, velikost jednotlivých mailů narostla a já se opět potýkám s nedostatkem místa ve schránce. Stejně, jako tomu bylo v době, kdy velikost emailové schránky byla limitováná velikostí 1 MB. Každou chvíli na mě nyní vyskočí hláška o tom, že nemohu odeslat mail, protože jsem překročil limit schránky.

GmailHlaska

Po tomto upozornění musím část svých mailů ze schránky odstranit, abych se dostal pár MB pod stanovenou kvótu.

GmailUdaje

Protože se v popisu služby Gmail stále můžeme dočíst následující:

And on top of that, we’ll keep giving you more space as we’re able. With so much space, you can keep every message you send or receive, and take advantage of Google’s search technology to retrieve them.

Což zhruba říká, že uživatel služby Gmai dostane tolik místa, aby již nemusel mazat žádný z poslaných nebo doručených mailů.

Toto však již není pravda, a tak je načase, aby Google opět provedl znatelné návýšení emailového prostoru, nebo poskytl neomezený emailový prostor, stejně jak to před časem pro své stávající uživate učinila společnost Yahoo!

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

8 komentářů k “Gmail, je na čase poskytnout neomezený emailový prostor”

 1. stibi napsal:

  ou, máš teda slušnou korespondenci, i když, za dva roky se to asi dá nasbírat

 2. boris napsal:

  smaž porno a místa bude habaděj

 3. LuFa napsal:

  stibi, boris: nejvíce místa mi ve schránce zabírají nejrůznější rodinné fotky a videa od známých. Ne každý s mnoha megapixelovým foťákem fotky optimalizuje a tak není nijak neobvyklé, když třeba dostanu mail v kterém jsou tři fotografie z celkovým objemem 14 MB.

 4. mj napsal:

  Fotky necháváš googlu ve schránce? Co budeš dělat, až se jim sesype diskové pole?

 5. LuFa napsal:

  mj: myslím, že pokud mám data někde bezpečně uložena, pak je to právě u společnosti Google. Problémů se ztrátou dat se u nich neobávám ani v nejmenším.

  Riziko, které zde ale ohledně dat spatřuji, je v možnosti neoprávněného přístupu někým cizím. Prozrazení hesla a tak :-(.

  Na druhou stranu, domů se také může někdo vloupat, vzít počítač, disk a budu na tom stejně.

 6. boris napsal:

  to děláš dobře. slyšel jsem, že po hradci pase lupič fotek a teď tě má v merku, prý na tom vydělá majlant. google chrání tvé soukromí

 7. LuFa napsal:

  boris:

  Díky za info, řeknu doma dětem, aby zamykali, když si jdou hrát na písek :-).

 8. korotvajz napsal:

  A neni ten autor tak trochu honimir. nechapu jak nekdo muze zablesit email temer 3 GB dat. To si tam asi uklada pornicko ne? :-)))

Napište prosím komentář

You must be logged in to post a comment.