Podepsat petici proti kouření v restauracích? V žádném případě.

Vodni dymka
Již zhruba tři týdny jsem bombardován otázkami, názory a hovory militantních nekuřáků ohledně zákazu kouření v restauracích. Ač sám téměř nekuřák, vodní dýmku, nebo doutník si čas od času v hospůdce, nebo čajovně dám, přiznávám, jsem zásadně proti těmto snahám.

Ani v nejmenším totiž nevidím důvod, proč si ve svobodné zemi (no, možná už svobodná země nejsme, pak se mýlím a dál už nečtěte) nemůže kdokoliv říct: „otevřu si teď restauraci a povolím v ní svým hostům kouření.“

Vždyť přeci kdo koho nutí do takového podniku chodit? Chytne snad kuřák nekuřáka za flígr a násilně ho do zakouřené provozovny vtáhne? Ne. Zakazuje někdo militantním nekuřákům založení nekuřáckého podniku, či vstup do již existující nekuřácké provozovny? Ani náhodou. Tak na co petice a nátlak na druhé?

Dokud tabák není na seznamu zakázaných látek, jako například marihuana, co komu může vadit, že se v provozovně, kde je každému tabákový kouř na první pohled i čich zřejmý, pár tabákomilců nikotinu oddává? Selský rozum mi říká, že nemůže. Nátlak a petice militantních nekuřáku mě však přesvědčuje, že může. Proč?

Copak je kouření, pasivní kouření, ten největší problém, který se 100% podepisuje na špatném zdraví tabák vdechujících občanů. Není a nikdy ani přesvědčivě nebyl. Samozřejmě, nedokonalé spalování tisíců látek nějaký negativní vliv na zdraví člověka mít bude, ale je to skutečně to nejhorší s čím se v životě člověk setká.

Určitě není. Okolní svět ve kterém žijeme nám v podobě výfukových plynů z automobilu, špatně spalovaných látek továrních komínu a kamen ušetření chtivých občanů dává zabrat mnohem víc. A těmto vlivům na rozdíl od cigaretového kouře utéct nemohu.

Pokud se dnes zakáže kouření, za chvíli se s jistotou vynoří militantní nečichači vůní z voňavek, kteří budou křičet po zákazu používání voňavek na veřejném prostranství. Ono, pokud se nějaká holka, nedej bože chlapec, nepřiměřeně navoní a sedí od vás kus například ve veřejném dopravním prostředku, nebo v restauraci, může to být kolikrát horší a škodlivější než vykouřená cigaretka.

No, takže po cigaretách se zakáží vůně z voňavek, ok. Co přijde dále? Vynoří se fanatičtí nečichači vůní z jídla. Ono, totiž vůně z jídla, které člověku nechutná může vyvolat v extrémním případě zvracení. A to přeci není vůbec dobré. Takže se v restauracích za pár let setkáme s podáváním jídla, které voní.

A co přijde dál …. opět se vynoří militantní skupinka, která půjde proti svobodě ostatních. A půjde to tak daleko, že nakonec někdo dojde k zjištění, že se naše společnost pro ochranu svobody ostatních veškeré svobody vzdala. Nic nebude dovoleno. Na vše budou zákony a člověku bude dovoleno zůstávat pouze ve svém bytě a v práci.

Ne, děkuji, takovou budoucnost nechci. Takže se snažím být k ostatním lidem tolerantní. A to nejen, pokud jde o kouření zcela legální látky, jakou je tabák.

Pokud jsem někde s rodinou a chceme se najíst, jdeme do nekuřácké restaurace. Mnoho militantních nekuřáku mi v předchozích třech týdnech namítlo, jak mají jít do nekuřácké restaurace, když takové nepohledají. Jak to, že my je tedy s rodinou nalezneme?

Kladu si tedy otázku, zdali militantní nekuřáci vůbec nekuřácké hospody vyhledávají? Myslím si, že ne. Jediné co ze své pohodlnosti a neschopnosti dokážou je řvát a omezovat svobodu druhých. Proč například nedají na web seznam a registr nekuřáckých restaurací? Proč nepodporují své nekuřácké podniky a jen křičí, zakažte kouření ve všech restauracích?

Kdo chce, nekuřáckou hospodu si najde. Kdo nechce, bude se chovat intolerantně a sníží se k ubírání svobod ostatních.

Přestože velmi často navštěvuji nekuřácké podniky, aktivity militantních nekuřáků podporovat nebudu. Tolik v tomto můj názor a mé otázky k militantním nekuřákům.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

37 komentářů k “Podepsat petici proti kouření v restauracích? V žádném případě.”

 1. Štěpán Faltýnek napsal:

  Nevím jak můžeš.
  Už jsi asi zapomněl na co umřel náš děda. To je také hlavní impuls, proč sám odmítam kouření a proč mi podvědomě vadí u ostatních, na kterých mi aspoň trochu záleží.

  Ten záměr je myslím jasný. Čím více se lidem kouření znesnadní, tím méně k němu budou mít příležitostí, tím méně budou kouřit a tím méně uškodí zdraví svémů a přeneseně i jiným ve svém okolí. Vždyť pro spokojený život není cigaret zapotřebí, o čemž jsem se v mnohých rozhovortech s kuřáky sám přesvědčil. Na otázku proč kouříš mi upřípně odpovídají: Protože musím, protože nemohu přestat… Libé pocity z cigaret nejsou pro to, že by je cigarety obsahovaly, ale že si závislé tělo doplní hladinu pochybnách látek. Možná, až začnou kouřit ti, kteří ti dnes bezelstně odstarňují z auta ptačí guano klacíkem, začneš celou svobodu v této věci posuzovat jinak.

 2. ji napsal:

  kde sa da podpisat ta peticia?:)

 3. LuFa napsal:

  to ji: LOL, tak dobře, pokud ne já, tak třeba ty: http://www.stopkoureni.cz/

 4. DeadEgghead napsal:

  Přístup „otevřu si restauraci a povolím svým návštěvníkům kouření“ bude možný teprve až standardem bude restaurace nekuřácká, a to není. Kuřáckých podniků je mnohem víc, navíc, nebydlíte-li ve větším městě, s největší pravděpodobností prostě žádný nekuřácký v okolí nemáte.

  „…pokud se nějaká holka, nedej bože chlapec, nepřiměřeně navoní a sedí od vás kus (…), může to být kolikrát horší a škodlivější než vykouřená cigaretka.“

  To snad ani nemůžete myslet vážně?! Tohle ve mně vzbuzje jisté pochybnosti, jestli jste si vůbec vědom škodlivosti kouření. Kuřáci ohrožují zdraví nekuřáků dnes a denně, a to všude. Až bude zakázáno a tvrdě postihováno kouření na všech veřejných prostranstvích, v ulicích, pak prosím, zakládejte si kuřácké restaurace. Jenže rozdílem musí být, že ty podniky, kde se neohrožuje zdraví kouřením, budou standardem.

  Ne normální, soudný člověk, který si nechce ničit zdraví, ale ten, kdo si dobrovolně a svobodně vybral kouřit, ten si má hledat speciální podnik. Svoboda jednotlivce končí tam, kde začíná svoboda ostatních, pamatujete?

  P.S.: Musím říct, vaše stupidní pseudoargumentace slovy „je kouření vážně ten největší problém?“ mne dokonale dorazila. Odkdy musí být problém největším, aby se řešil?

 5. Hujer napsal:

  2DeadEgghead:
  Nepochopil, to není o tom, zda je kouření škodlivé či nikoliv. Tady jde o „Princip“. Plně s autoremm souhlasím, jelikož ten „hon na kuřáky“ je vedel spíše v duchu demagogie a navíc bez ohledu na to (a to by se mělo dost lidí zamyslet) že se tím (ať se vám to líbí nebo ne) porušují občanská práva a pošlapává základní listina práv a svobod – ale to ve velkém plánu asi nevadí. Ne, nejsem proti tomu, aby se proti kouření „bojovalo“ ale regulérními prostředky a v souladu v veřejně přiznanými právy. Nějak si zvykáme, že když jde o pseudoveřejný názor tak jde soukromé právo stranou, ale to už tu jednou bylo …

 6. LuFa napsal:

  Hujer: Diky moc za pozitivni reakci a souhlas. Ano, jde o princip.

 7. DeadEgghead napsal:

  :) A o jaký „princip“? Princip plošného zákazu něčeho, na co má jednotlivec právo? Přečtěte si prosím můj komentář ještě jednou a pomalu a pak mi řekněte, kde s tím principem souhlasím.

 8. Gormie napsal:

  Už mě nebaví vyvracet kuřákům jejich zvrácenou logiku. Naštěstí už to není třeba. Ten zákaz jednou prostě přijde. Je to nevyhnutelné – rozhlédněte se po Evropě. Může to být zítra, nebo za deset let, ale je to jen otázka času. A pokud bych si mám vybrat, tak říkám, ať je to co nejdřív.

 9. hurri napsal:

  Pokud námi demokraticky zvolení zástupci schváli „stopkouření“ zákon, tak není co řešit. Je to jednoduchý…

 10. LuFa napsal:

  Gormie: Opět se budu opakovat, ale zde nejde jen o samotný zákaz kouření, ale o omezovaní svobody jednotlivce. Snaha po dosažení uniformity není řešením.

  hurri: a pokud ho námi demokratiky zvolení zástupci neschválí, tak taky není co řešit. Doufám, že jsem volil dobře :-).

 11. Lacika napsal:

  sorry borec ale to si poriadne strelil do vetra, jak s tymi tovarnami tak s tymi militantami, pretoze ani netusis co vsetko musi taka fabrika urobit preto, aby si sa mohol nadychnut relativne este cisteho vzduchu a keby sa do toho stale neripalo, tak by sice manazery mali svoj zisk, ale ty by si sa uz neokupal asi v ziadnom prirodnom jazere pretoze by sisa vyhodil plny vyrazok pri prvom namoceny, podla tvojej logiky by si asi siel na kritu plavaren kde by sisa osprchoval v precistenej vode no dostal by si hlad a upiekol by sisi kurca a po case by ti doktorka diagnostikovala ze si otraveny tazkymi kovmi.
  Keby nebolo ludi ktori tlacia na stale lepsie ekologicke podmienky tak by mozno doteraz v aute nebol katalizator a potom by si videl co je skutocna pohroma…
  Ked uz tolko tych podnikoch kde sa nefajci poznas tak bud taky dobry a urob aspon taky mensi zoznam podnikov v prahe popripade odkial pochadzas, alebo ak poznas nejaku stranku ktora uz existuje a poskytuje take informacie kde sa nefajci tak posli linku,budem velmi rad…
  fajcenie je jednoznacne zavislost proti ktorej je potrebne sa urcite nestaviat kladne a v ziadnom pripade nevnucovat dym ludom ktory chcu zit v spolocnosti, ale zdravsie…
  Aj heroin sa dal kupit bezne v lekarni aste pred par desiatkami rokov a dokonca aj LSD kym sa nezacal zneuzivat…
  Aj fajcenie je z nojho pohladu vec, ktora sa v podstate zneuziva u vetsiny fajciarou a to nie koly tomu zeby mali s toho radost, ale koly tomu ze su zavisli, ved vyfajcit krabicku cigariet denne a viac uz nie je urcite pre chut…..
  Cize fajcenie sa pomali stava chorobou spolocnosti.To ze sa bojuje proti fajceniu by som nazval ohladuplnost voci ludom ktory nefajcia a chcu zit dravsie. A prave ohladupnost, vetsia tolarancia a znasanlivost ludi vedie k pratvaraniu cloveka a tym padom celej spolocnosti k lepsiemu Keby sa o to ludia nesnazili tak by mozno doteraz nikoho nenapalo uribit bezbarierivy pristup pre postihnutych ludi ktory zato nemozu.
  Takze jednoznacne treba fajcenie brat ako chorobu spolocnosti ktora vzikla len preto, ze niekoto sa natom poriadne nabalil a stale sa chce este viac nabalit.
  No zacina to prinasat viac skody ako uzitku a preto si myslim ze by sa to malo vytlacit do uzadia co najviac, uz ked nie koli nam dospelim, tak aspon koli nasim detom ktore sa ucia rozlisavat dobre od zleho.

  S pozdravom Lacika

 12. Max napsal:

  (“…pokud se nějaká holka, nedej bože chlapec, nepřiměřeně navoní a sedí od vás kus (…), může to být kolikrát horší a škodlivější než vykouřená cigaretka.” To snad ani nemůžete myslet vážně?!) Osobně s tímto souhlasím a kupodivu to vážně myslím – jsem totiž alergik a nepřiměřené „navonění“ u mě vyvolává silné napuchání dýchacích cest … je na tom něco k nepochopení?

  K tomuto tématu bych doporučil jeden článek – http://virtually.cz/?art=13854 sice je proti tomuto článku již spousta protiargumentů, ale i tak je vhodný k zamyšlení.

  Různé aktivity vedoucí k nekuřáckým restauracím jsou občas i směšné – kousek od mého bydliště je hospoda, kde je část pro kuřáky a část pro nekuřáky … směšné je ovšem to, že tento prostor není nijak oddělen, takže kouř je v obou částech. Vždycky je vše jen o toleranci a pokud toleranci neznáme – přichází na řadu stupidní zákony. Jakýkoli extrém je vždy špatný …

 13. Cir napsal:

  S argumenty typu: Čím víc se něco znesnadní tím méně toho bude jděte s prominutím do pr***. Lidé jsou naprosto neponaučtelní. Zákazy lákají. Zakažte to a budete mít ještě víc kuřáků a ještě mladších.
  Jen ne další zákazy. Další omezování.

 14. Gormie napsal:

  LuFa: Omezování svobody jednotlivce? To je přesně ta zvrácená logika, o které jsem mluvil. Jak se mi nelíbí nějaký zákon nebo nařízení, je to omezování svobody. Pokud se mi naopak hodí, pak je to v pořádku. Někdo chce třeba chodit po ulici nahý, jenže se to nesmí. Je to omezování svobody jednotlivce?

 15. Pizi napsal:

  Samozrejme, ze je treba take zakazat v restauracich sezeni, nebot jak znamo namaha to bederni pater a neni to dobre na hemeroidy. Je to nezdrave a podle zdejsich argumentu se zda ze vse nezdrave se muze zakazat. Take samozrejme je treba ustanovit behaci policii a kdo nenabeha mesicne narizenych par kilometru, zije nezdrave a to se prece nesmi dovolit.

 16. DeadEgghead napsal:

  Max: Na tom samozřejmě nic k nepochopení není. Nepochopitelné je argumentovat, promiňte, jedním případem ze sta/z tisíce oproti případům, bohužel, naprosto běžným.

  Cir: zákazy sice lákají, ale nikdy se zakázané ovoce nebude užívat v takové míře, v jaké se cigaret užívá dnes. Tedy pokud se o dodržování zákazu bude někdo starat.

  Pizi: Seďte si klidně celý život. Proč? Protože neohrozíte nikoho jiného. Nikdo o možnost jednotlivce kouřit, jde o právo ostatních na zdravé prostředí. Jen se trochu zamyslet.

 17. Gormie napsal:

  Pizi: Děkuju za další příklad zvrácené logiky. Vezmi si prosím počet lidí, kteří ročně zemřou kvůli kouření a porovnej ho s počtem lidí, kteří ročně zemřou kvůli sezení. Možná si všimneš, že těch prvních je trochu víc.

 18. nefajciar napsal:

  cool diskusia :)
  fajciari nech si fajcia, to je ich problem, ale tiez si myslim, nech to nerobia na verejnych, a hlavne uzavretych priestranstvach. ked je nejaka oslava, kde su aj nefajciari, je bezne, ze si fajciari chodia zafajcit vonku, a vsetko je v poriadku. takisto sa pojdu s prepacenim vyprdiet na zachod, a masturbovat budu az doma. je to obmedzovanie slobody? clovek nikdy nebude moct robit, na co ma chut, ked to ma obmedzovat inych. a ked ide o nieco, co je nie len nevhodne alebo neprijemne, ale este aj zdraviu skodlive, a akceptuje sa to viac, ako povedzme prdenie, tak nech je na to zakon.

 19. masakrozn.borec napsal:

  V závěru poutavého článku je asi 3x použit výraz militantní kuřáci, který jeho smysl obrací. První osoba množného čísla osobního zájmena já se píše s ypsilon. (Jak to, že mi je tedy s rodinou nalezneme?)

 20. LuFa napsal:

  masakrozn.borec: díky moc za připomínky, opravil jsem.

 21. LuFa napsal:

  Gormie

  >Vezmi si prosím počet lidí, kteří ročně zemřou kvůli kouření
  >a porovnej ho s počtem lidí, kteří ročně zemřou kvůli
  >sezení. Možná si všimneš, že těch prvních je trochu víc.

  Z hlediska zdravotního stavu obyvatelstva je dnes velkým problémem obezita. Jednou z příčin obezity je nedostatek pohybu. Nedostatek pohybu je přímo úměrný nepohybu, který je daný SEZENÍM, ležením …. .

  Stejně jako u kouření, i v důsledku obezity umírá mnoho lidí :-).

 22. Gormie napsal:

  Lufa: Nevšiml jsem si, že by lidi tloustli jen z toho, že pobývají ve stejné místnosti se sedícím člověkem.

 23. LuFa napsal:

  Gormie: Nevšiml jsem si, že bych někde psal, že lidé tloustnou jen z toho, že pobývají ve stejné místnosti se sedícím člověkem :-). Má reakce byla v souvislosti s počtem úmrtí, které jsi zmiňoval.

 24. Gormie napsal:

  LuFa: Srovnáváš obezitu s kouřením, tak jsem nenápadně upozornil na to, že ten příměr pokulhává, protože narozdíl od kouření neexistuje pasivní tloustnutí. A to je podstatný rozdíl.

 25. Pivs napsal:

  Myslim ze svoboda jednoho konci tam, kde zacina svoboda druheho…. a kuraci tuto hranici svym otravnym kourenim zcela zretelne prekracuji…. proto si myslim ze hovorit v tomto pripade o svobode je chaby prokuracky argument…

 26. joe napsal:

  LuFa: LOL, ty musis bejt ale guma….
  Pivs: Naprostej souhlas, presne o tej svobode to je.

 27. Mišan napsal:

  Jak píše, nutí vás někdo jít do té restaurace? pokud Vám bylo 18 tak co tam lezete když nechcete, a že nejsou v malych mestech? No a ? Jak kdyby tu vsechno bylo co ti ve velkych mestech maj.
  Nejvic me dorazi jak kazdej ze se kouri na autobusovejch zastavkach, Autobusem jsem jezdil 3x denne pres deset let a moc takovejch lidi sem nepotkal a kdyz jo tak u nas zastavky nejsou tak maly, staci popojit o pet kroku pryc, ale jde spis o to ze ty kroky nechce udelat kvuli tomu aby mohl rvat jak jsou kuraci bezohledni.
  Sam nejsem kurak a ani sem nikdy nekouril.

 28. f.r. napsal:

  Lituju kuraky, protoze kdyz chteji stravit volnou chvili u piva v restauracce, tak se tam setkavaji stale stejnymi lidmi – kuraky s scvrklou kuzi, casto osuntelymi (nemam na mysli nejvyssi cenovou skupinu)(tam se snad uz vubec nekouri), ale beznou solidni restauraci. Kdyby to tam nesmrdelo – vyvetrat to vetsinou nejde, tak se dockaji i jinych znamych a pratel, kteri tam prave kuli smradu nejdou, se kterymi si popovidaji o fotbale a zanadavaj treba na politiku a jine nesvary. Jit na to ovsem pres zakazy?
  Vubec ne. Stacila by vydatna medialni kampan s ukazkami toho co s lidmi koureni vyvede, jakej druh lidi nejvic kouri, kdo z toho ma prospech od vyrobcu, prodavacu, politiku a farmaceutickych vyrobcu. V teto kampani nakrmit skoly vsech stupnu, povinne vsechny televize v dobe nejsledovanejsi. Namisto stupidni reklamy na jakesi nikorety, nebo nikotinove nahrazky v tabletach. A mohlo by byt vyhrano!
  Ale ono to zatim asi nepude jeste hodne dlouho, protoze na celym svete hrnou tabakfirmy miliony do politiku a zakonodarcu za to, ze vydavaji pouze zakony se zakazy koureni kdesi, ale vyroba cigar a tabaku frci dal a neklesa. Proc by tomu melo byt v nasi bananove republice jinak, ze ano?
  A vubec, proc se ja uz 64r. nekurak nad tim rozciluju.
  Preju vsem i sobe vic optimismu.
  f.r.

 29. iv napsal:

  Asi takhle ve zkratce : kuřáci mohou kouřit venku na zahrádkách , strávníci bohužel v trávě jíst nemůžou

 30. LuFa napsal:

  iv: strávníci mohou jíst v nekuřáckých restauracích :-).

 31. Aya napsal:

  Dobrý den,

  už mě fakt nebaví pořád číst názory militantních antikuřáků na to, jak chudáci musí strašlivě trpět, když jim to tady celý zahulujeme dýmem s cigaret. Nejradši byste nás zavřeli do klecí, zrušili nám podniky kde se může kouřit a žili si ve svojí bublině.

  OK, ale zkusme to obrátit: Jak by se vám všem líbilo, kdyby někdo nařídil, aby všechny restaurace a bary byly striktně kuřácké a nařídil by vám, abyste si šli čerstvý vzduch dýchat ven do zimy? Vaše svobodná volba je nekouřit, naše kouřit. Tak ať se taky můžeme (obě dvě skupiny) svobodně rozhodnout, zda si půjdem posedět do kuřáckých či nekuřáckých podniků. Opravdu chcete, aby tu nebyla možnost volby?

  Zkuste se nejdřív zamyslet než začnete vykřikovat do světa nedokonalé teorie zavánějící omezováním osobních svobod. Chápu, že nechcete dýchat kouř venku. OK, zakážeme kouřit na zastávkách (stalo se), na dětských hřištích, ve školách (stalo se), v práci (stalo se) a podobně. Nejsem proti. Ale přijde mi až úchylné po někom chtít, aby nekouřil na ulici či v parku (samozřejmě nebudu kouřit v davu nekuřáků, že) či doma, či ve vlastním autě, či v restauraci/hospodě/baru, který toto povoluje.

  Když chcete nekuřácké restaurace, bojujte za ně, ale nebuďtě tak absolutní. To už není demokracie. My zase chceme restaurace kuřácké, takže nejjednodušší by bylo zkrátka podniky rozdělit. Nekuřácký automaticky, kuřácký za příplatek státu dejme tomu. Why not? Myslím, že spousta majitelů by si ráda připlatila. Mimochodem nevím jak vás, ale mě jako kuřáka nekuřáci netahají do nekuřáckých prostor a nenutí mě tam sedět bez cigarety, stejně jako já nikdy neviděla kuřáka tahat nekuřáka do zakouřené hospody nebo ho nedejbože nutit kouřit.

 32. Zdeněk napsal:

  Zdravím všechny nekuřáky…

  Kolik lidí umře ročně na kouření trávy…?

  Asi moc ne.

  Kolik lidí umře ročně na kouření tabákových výrobků?

  Řek bych, že to číslo nebude nijak nízké ba neopak o nemocech přidružených se ani nebavme.
  Náše Vláda zaspala dobu – babičku co si pěstuje pár kytek popotahují(nejsem propagátor trávy)a lidi co se vědomě zabíjejí ve velkém a otravují vzduch ve svém okolí, a dříve nebo pozdději stojí na lečení tolik, že ty peníze pak chybí v systému – (kde by mohli být) nechávají bez povšimnutí.

  Proč?

  Asi je to slušný přínos do státní kasy a taky se mi zdá, že spoustě strejdů co tam sedí taky kouří – tak proč by si komplikovali život…že?

  Nemyslete tedy jen na sebe…

  Na druhou stranu už do zákonů dali spoustu hloupostí a šlo to raz dva, tak proč teď když můžou uzákonit něco – co zcela jistě bude mít globalně pozitivní vliv pořád otálejí…

  Do toho!!!

  Hospodští nebojte se, pak mě uvidíte častěji a zcela jistě si dám o pár piv měsíčně víc, nebudu muset po návratu z hospody dávat vše do pračky – ruku na srdce – kouření smrdí – vy co s tím máte dlouholeté zkušenosti to už nevnímáte, ale kdybych vás kropil močůvkou asi byste nejásali – tím chci říc, že smrdíte podobně…

  Mimochodem v mém okolí je pár nekkuřáckých restaurací – většinou mají plno – tudíž lidi to chtějí…bohužel je jich zatím málo

  Štamgasti začnou docházet do hospody déle – budou se totiž dožívat vyššího věku, do restaurací začnou víc chodit rodiny s dětma…

 33. Vlada napsal:

  Ja bych to resil jednoduse,
  kuraci at platej dvojnasobne zdravotni pojisteni

 34. Sonny napsal:

  jsem kurak,taky nemam rad smrad,kdyz prijdu z diskoteky,je to vazne humus…nicmene kdyz zakazete kurakum kourit v hospodach,co bude priste…neni to zdrave,ale tovarny,splodiny z vyfuku auta atd taky ne…to bude taktez zakazano?

 35. Zkurveny militanti napsal:

  Ty vole kazdej ti sere na to ze ti na to nekdo umrel jeho blbost kdyz kouri ja jsem s tim rizikem obeznamen a jsem si ho vjedom a stoji mi to za to. Ze teda me umrel deda a ted teda zakazu vsem koureni v restauracich je naprosto stupidni.. Staci si predstavit ze v kine napriklad s 10 saly otevrou jeden kuracky.. Hadejte co se stane.. 5salu bude uplne prazdnejch a stovky nekuraku bude rvat at to okamzite zakazou PS: vybornej nazor autora

 36. Karel napsal:

  Koukam ze jiz pisi 5 let po publikaci tohoto clanku. Doufam ze autoruv nazor za tu dobu dospel. Po 4 letech stravenych v zahranici, kde je koureni v hospodach zakazano, je navrat do Cech dost bolestivy. Vetsina podniku je zde zahulenych a jen velmi obtizne se shani nekuracky. Sam jsem kouril a obcas si i prilezitostne zapalim, ale nemam sebemensi pochopeni pro traveni casu ve smradu z cigar. Tento tyden jsem navstivil pekne vypadajici pizzerii na andelu. Po obednani pizzy zacalo nekolik lidi kourit a promenilo prostredi v restauraci v mlhavy hnus. Zkazilo mi to chut k jidlu. Nebo vcera jsem byl v hospode na bulovce, co si sama vari pivo. Prijemna obsluha a vynikajici pivo bylo prebito smradem. Pripadal jsem si tam spis jak v nadrazni petce. Chut je vnimana za velkeho prispeni cichu, proto neverim ze si nekdo muze vychutnat dobre pivo, vino nebo jidlo v zahulenym smradu.

 37. el cigo napsal:

  Vadí vám pasivní kouření a nebo jste kuřák který chce omezit kouření? doporučuju el cigaretu tipu ego pokud si chcete pořidit el cigaretu tak určitě tohoto tipu. Po pár tydnech se vám zlepší zdravotní stav a ušetříte i více peněz. egoelektronickacigareta.cz/

Napište prosím komentář

You must be logged in to post a comment.