Den bez počítače – průběh, zhodnocení

Den bez pocitace - Logo
Den bez počítače je pryč a já jsem zase tu :-). Jaký den bez počítače byl? Co jsem si uvědomil a co mi chybělo, bych teď rád na pár řádcích napsal.

Průběh

Pátek cca. 18:00

V pátek kolem osmnácté hodiny jsem u počítače naposledy. Ve všední den bych byl samozřejmě delší čas, ale je pátek a já vyrážím do hospody, kam si počítač nikdy neberu :-).

Sobota cca. 9:30

Vstávám (doma :-)). Za normálních okolností beru po probuzení telefon, pouštím netový prohlížeč a dívám se, co se kde nového přihodilo. Protože moderní telefony, zvlášť komunikátory mají k počítačům velmi blízko, omezuji se s telefonem pouze na volání a sms. Na internet tedy nejdu, ke zprávám, ani k mailům se nedostávám.

Zde si uvědomuji užitek informačních technologií, rychlý přístup k informacím. Nějak jsem si za ta léta již odvykl čekat na denní tisk, nebo televizní zpravodajství.

Když si tedy nemohu přečíst zprávy, napadá mě, že bych si ke dni bez počítače dělal poznámky. Za normálních okolností k psaní si poznámek používám poznámkový blok na telefonu. Nyní ani ten nemohu použít, takže i toto vypouštím. Hrabu se tedy z postele.

Sobota cca. 10:30 – 17:00

Jsem s dětmi mimo domov. Po cestě si kupuji Mladou frontu, něco málo si počtu, zjišťuji že se nic nového nestalo a věnuji se dětem. Počítač mi nijak nechybí.

Sobota cca. 17:00 – 20:00

Jsem doma. Za normálních okolností bych si teď alespoň na chvíli pustil počítač. Takto jsem s rodinou, má to své výhody.

Sobota cca. 20:00 – 24:00

Děti šly spát. Mám tedy relativně dost času na své zájmy a tedy i být u počítače. Zřejmě bych něco málo napsal a po IM pokecal přáteli. Protože k počítači nemohu, pouštím si DVD, na které bych se jinak nepodíval. Zde musím říct, že čas strávený u počítače bych investoval lépe. Po filmku na DVD zapínám televizi a na Primě se dívám na film Poprava. Tento film za normálních okolností neviděl. I zde musím napsat, že u počítače by mi bylo lépe.

Neděle cca. 0:10

Zapínám mobil a pouštím IM. Prohodím pár slov s přáteli. Poté se přihlašuji na Internet a dívám se po webu, co se kde nového událo, co bylo napsáno. Poté usínám.

Zhodnocení

Celkově vzato, den bez počítače mnoho pozitivního nepřinesl. Volného času co bych bez počítače měl, bych měl stejně. Co jsem dělal jinak než obvykle bylo čtení papírových novin, dívání se na DVD a film na Primě.

V jiný den, za jiných okolností by vše možná vypadalo jinak. Tuto sobotu však ne.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

7 komentářů k “Den bez počítače – průběh, zhodnocení”

 1. hehe napsal:

  Nevím, jestli bylo chytré vyměnit PC za televizi…
  Co takhle výlet do přírody? :-))

 2. LuFa napsal:

  to hehe:

  DVD a TV jsem sledoval od 20:00. Do přírody mnoho teď v březnu se spící roďkou nejde. Prostě lepší program na tento sobotní večer nebyl :-(.

  btw: nyní je tak krasně a sedíme u počítače oba :-D.

 3. Vlastimil Ott napsal:

  Takže ses nudil, celý den bez PC byl na nic, taky jsi to tušil, že jo? ;-)

 4. LuFa napsal:

  Vlastimil Ott: na nic byl jen večer a ráno bez informací, jinak den proběhl vesměs normálně :-).

 5. pche napsal:

  namiesto tej telky mohla byt aspon „vecerna romantika“ s manzelkou ;)

 6. LuFa napsal:

  to pche: to by zas zena nemohla byt nemocna :-(. Proste se to vse seslo.

 7. benghi napsal:

  ,,Den bez počítače“ mi příjde jako stejná ptákovina jako den bez aut. Pokud tu věc k něčemu potřebuju, tak ji prostě použiju, na to jsem ji koupil. Jasně, můžem všechno hodit do kanálu a žít jak v 17. století, ale nač to bude dobrý?

  Problém je v jiný věci. Člověk požírá čím dál tím víc informací a zabíjí čas ve volovinách typu IM, to je zas věc, nad kterou by se měl zamyslet. Já jsem tohle začal řešit v momentě, kdy jsem zjistil, že nestíhám.

  Smyslem není číst místo zpráv v počítači papírový noviny (to je jenom dražší, nic to nepřinese). Smyslem je nečíst ty noviny vůbec, přesněji řečeno, číst to, co potřebuju k práci. Ta pseudopotřeba přísunu informací zmizí.

  To stejný jsou různý IM. Proč bych to nepoužil, když to potřebuju a místo toho platil za SMS. Ovšem mlácení prázdný slámy je nesmysl…

Napište prosím komentář

You must be logged in to post a comment.