Potrapte své mozkové závity VI. – a vysbírejte co nejvíc kuliček

Tak jsem se ani nenadál a je tu další týden. Z pohledu hádanek týden šestý. Přestože doplňovačku opět neřešil nikdo (asi je to tím, že byla zařazena až na druhé místo), s orientální hádankou si vás hlavu lámalo dost. Někteří neváhali svá vskutku „zajímavá“ a „netradiční“ řešení umístit do komentářů, za což děkuji.

Jak jsem již v komentářích psal, hádanku správně zodpověděl pouze Fenomén, takže mu patří má gratulace. A myslím, že nejen má :-). Nalézt řešení orientální hádanky nebylo jednoduché.

Řešení orientální hádanky

Nyní již tedy všichni jistě čekáte na řešení a zadání dalšího mozkolamu. Takže, nebudu vás trápit a nejprve zveřejním řešení orientální hádanky. Takže:

Lidé z karavany jí vejce, jsou to vykleštěnci (eunuchové) a vezou harém

Řešení, jak už to u hádanek bývá je jednoduché a vcelku logické. Pokud jste nevyřešili nyní, nezoufejte, příště budete určitě úspěšnější.

Mozkolam pro tento týden

Protože doplňovačka stále ještě nebyla řešena a já a myslím že i Hurri, který mi ji zaslal a snad i doufá, že se nad ní alespoň někdo zamyslí připravil jsem si pro tento týden „známy“ deskový mozkolam, variaci na Chinese Checkers,

Chinese checker

Na hlavolam vstoupíte klikem na obrázek.

Úkolem v odkazovaném hlavolamu je na konci hry zanechat co nejméně kuliček. Pohyb kuličky může být realizován pouze skokem přes jinou kuličku. Po tom co kulička jinou kuličku přeskočí, kulička která byla přeskočena zmizí.

Kuličky se ovládají myši. Nejprve klikněte na kuličku, kterou chcete skákat. Potom klikněte tam, kam chcete aby kulička skočila. Novou hru pak spustíte kliknutím na odkaz „Restart“. Nápis: „Pieces left:“ značí, kolik kuliček ve hře ještě máte.

Mě osobně vždy pár kuliček zůstalo. Podaří se někomu zanechat pouze jednu kuličku? Lze toho vůbec dosáhnout? Sam nevím. Uvidíme co týden přinese. Své nejmenší počty kuliček můžete zanechat v komentářích.

Někdy lituji, že nejsem televize se spoustou sponzoru. Myslím, že pokud někomu ve hře zbyde pouze jedna kulička, zaslouží si minimálně auto :-). Bohužel, cen schopen nejsem :-(. A tak vám všem mohu pouze popřát hezkou zábavu.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

19 komentářů k “Potrapte své mozkové závity VI. – a vysbírejte co nejvíc kuliček”

 1. Lipi napsal:

  Zostalo mi 7…

 2. Lipi napsal:

  Stiahol som to na 6 zatiaľ som najlepší :-)

 3. P.Jasny napsal:

  na prvykrat 5 ;) … screenshot mam dispozicii …

  P.S.: co sa tyka tej hadanky s karavanou, tak to bolo fakt jednoduche riesenie a velmi vtipne … pacilo sa mi len lutujem ze som na to neprisiel!

 4. LuFa napsal:

  Tak ja jsem zatim u 6 :-(. Ale do konce týdne času dost, míň jak pět musím udělat :-D. Fakt jsem zvědavý, jestli je možné, aby zůstala jen 1.

 5. P.Jasny napsal:

  a mam novy screenshot … len 3 zvysne ;) … ale po tomto vykone som sa zacal zhorsovat, tak si dam asi pauzu a potom skusim dalej

 6. jeffo napsal:

  na prvy pokus mi zostali 3. Zaujimalo by ma, ci je to vobec mozne zredukovat to na jednu … ci je vobec dovod sa dalej snazit :)

 7. LuFa napsal:

  Tak super zprava pro všechny. Počtu jedné zbylé kuličky jde dosáhnout :-). Takže můžete řešit. Za týden zveřejním postup, jak toho dosáhnout :-).

  Nejblíže cíli je zatím P.Jasný se třemi kuličkami.

 8. LuFa napsal:

  jeffo: možné to je. Mám to. Večer screenshot :-).

 9. Lipi napsal:

  Zostali dveeee!

 10. LuFa napsal:

  Super, za chvili bude jedna :-).

 11. sam napsal:

  Nemá ta poslední zůstat v prostředním důlku? V sobotu jsem to hrál v reálu a zbylo mě napoprvé 7, napodruhé 6 a dnes v počitači na první šup 3 kuličky, trend mám dobrý :)

 12. M4r3k napsal:

  Na osmý pokus :)

 13. strikEEEr napsal:

  na poprve zustaly 4 :) mam dalsi pul hodinku co delat

 14. LuFa napsal:

  Tak zde je vidět, že to jde:

  Chinese Checkers – jedna kulička

  Pokud M4r3k na osmý pokud vše vyskákal, tak mu gratuluji a je první :-).

 15. M4r3k napsal:

  Všechny ne, všechny až na jednu, poslední :D A raději bych zkonstruoval důkaz, že to nejde :-)

 16. (teta) Klárka napsal:

  Já jsem zatím taky u šesti ale já to nějak vymyslím aby jich bylo co nejmíň a snad se dostanu i kté jedné poslední.

 17. mobinka napsal:

  me tam zustaly 3…

 18. LuFa napsal:

  Mobinka: 3 jsou dobée. Udělat to ale jde, že tam nezůstane žádná :-).

 19. Tohle jsem zkoušel v reálu na technologickém veletrhu v Plzni a chce to trošku cviku, než se do toho člověk dostane :)

Napište prosím komentář

You must be logged in to post a comment.