Tip na zimní víkend – místo na hory na chvíli k zamrzlému moři :-)

Těžko říct, co přesně mě před pár lety motivovalo k tomu, abych si v zimě vyrazil na pár dní k zamrzajícímu baltskému moři, o kterém se na nově mluvilo ve zprávách.

zamrzle more

Trochu mě snad k tomu vedla touha po romantice. Procházet se zasněženými plážemi. Krmit vyhladovělé racky a pak si jen tak sednout a sledovat moře, jak je pokrýváno ledem.

Ja krmici racky

Trochu mě pak k tomu vedla i touha po dobrodružství z cesty samotné. Potkávat cizí lidi, seznamovat se, uhánět nocí, jet dál a dál ….. Prostě on the road (na cestě).


zimni plaz

S malým baťůžkem, s něco penězi a dobře oblečen jsem vyrazil. Nejprve přímým nočním vlakem do Varšavy, v které jsem strávil den. Z Varšavy pak dalším nočním vlakem s jedním přestupem do Świnoujście. Přístavu poblíž německých hranic. Tam jsem strávil den. V mrazech, které dosahovaly -30 °C mi nebylo nejlépe, co chvíli jsem kde se dalo chodil ohřívat, jsem strávil den. Část atmosféry, která mě provázela můžete nasát z prezentovaných fotek.

vojenska flotila

Večer jsem pak jel do Varšavy a denním vlakem domů. Přestože šlo o velmi krátký výlet, dodnes na něj pro jeho zimní, až mrazivou atmosféru rád vzpomínám.

zena krmici labute

Až jednou zas udeří mrazy, vzpomeňte si na mě a s chutí k baltskému moři vyražte.

foto z trajektu

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

2 komentářů k “Tip na zimní víkend – místo na hory na chvíli k zamrzlému moři :-)”

  1. (teta) Klárka napsal:

    Chybička se vloudila: Mrazy(hrady) -30…
    Jinak tam muselo být pěkně.

  2. LuFa napsal:

    to (teta) Klárka: chybička opravena díky. Jinak až na tu zimu bylo fakt nádherně. Další poutávé články chystám o cestě vlakem do Číny, tak se můžeš těšit.

Napište prosím komentář

You must be logged in to post a comment.