Lyže nebo snowboard?

Snowboard - já :-)

Lyže nebo snowboard? Otázka kterou teď doma po návratu z hor řešíme. U sebe mám jasno, zhruba v sedmnácti jsem odložil lyže a pak při svých velmi řídkých zimních návštěv hor jezdil jen na prkně. Připadá mi to o dost zábavnější, než na lyžích. Jako bych byl víc spjat ze svahem.

V tomto případě jde ale o děti. Gabča chce abychom jim koupili a učili je jezdit na lyžích. Já jsem ale pro prkno. Pár malých capartů jsem jsem na malých prknech viděl a šlo jim to báječně. Takže uvidíme na čem příští rok budou děti brázdit svah :-). Snad to bude ze sněhem lepší než letos.

Jak toto vidíte vy? Co je pro vás lepší? Co byste případně koupili svým dětem?

Snowboard - já 2 :-)

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

16 komentářů k “Lyže nebo snowboard?”

 1. hurri napsal:

  Lyže!

 2. LuFa napsal:

  Lyžař promluvil :-). Ale já chci pro děti snowboard.

 3. boris napsal:

  samozřejmě lyže. až budeme bez sněhu, tak hurá na trávu

 4. LuFa napsal:

  ajj … tak uz je to 2:0 pro Gabču. Chudáci děti s lyžema :-D.

 5. Václav Seidl napsal:

  No pro děti určitě lyže :D Je to bezpečnější, protože se s nima dá lépe zastavit ;)

  3:0 :D

  Až se naučí s lyžema, dejte jim snowboard.

 6. mv napsal:

  jedině lyže. 90% snowboarďáků to neumí a buď jen sedí na svahu a překáží nebo drhnou sníh ze sjezdovky…

 7. LuFa napsal:

  to Vaclav Seidl: Tak 3:0 pro ženu mě už vůbec netěší :-), ale díky za názor.

  Co se týká bezpečnosti, myslím si, že právě snowboard je o dost bezpečnější než lyže. Hlavně se člověk díky pevně přidělaným nohám na prkně nemůže při pádu tak polámat.

  Nejčastějším zraněním u snowboardu jsou prý pochroumané ruce (zápěstí), ale to se dá řešit chrániči.

  Dále pak hrozí, myslím, že i shodně s lyžema, náraz do hlavy, nebo pochroumání páteře. To se řeší helmou a chrániči páteře.

 8. LuFa napsal:

  to mv: tak a je to 4:0 :-(. To už fakt vypadá na lyže :-(. No, co, taky na nich má generace začínala :-).

 9. (teta) Klárka napsal:

  Já si myslím že na lyžích by se měli naučit jako první, protože si nedovedu Davídka představit na snowboardu a Lucinku už vůbec, aspoň ne teď. Ale jen co poznají sníh víc než ,,to studené a bílé na čem se dá bobovat“ předčí na snowboardu jistě i tebe :-D V nejhorším případě zvolte kompromis (Davídek na snowboardu a Lucinka na lyžích.

  Jinak to tady máš hezké, jen nevím co jsi kdy psal tak by se hodily datumy. A ještě něco, jestli máte skype tak si můžeme volat nebo psát. Náš je ,,hopravilova“ Ahoj

 10. LuFa napsal:

  Ahojky „teto“ Klárko :-), tvůj komentář nás všechny doma pobavil. Ty i ostatní jste mě přesvědčili. Děti budou příští rok asi lyžovat :-). Gabča je ráda. Hmm .. no co uz :-D.

  Skype mam: faltynek.lukas, ale moc nepoužívám. Nejvíc Jabber.

  Datumy k jednotlivým příspěvkům a komentářům jsou vždy pod článkem, nebo komentářem.

  Jinak přeji moc krasný večer. Pááá.

 11. (teta) Klárka napsal:

  Tak díky těch datumů jsem si nevšimla. Zapomněla jsem ti napsat, že až se uvidíme, musíš mě naučit si taky udělat vlastní stránku a asepoň tak zajímavou jako je ta tvoje.Nazdar

 12. LuFa napsal:

  to (teta) Klárka: jasně že jo :-). Důležitý je obsah, pokud ho máš, tak nebude problém.

 13. (teta) Klárka napsal:

  Asi by tam bylo něco o mně, Fotky zvířátek, nějaké vtípky a taky hodně čtu mohla bych tam psát o čem ta knížka byla a jak ji hodnotím. Jistě ještě něco přidám ale to až pak.

  Jka často jsi vůbec na počítači? Jen sem něco napíšu na druhý den je tu odpověď.Až tady někdy budeš trochu dřív než v deset večer tak třeba zavolej. Mějte se všichni hezky Ahoj

 14. LuFa napsal:

  to (teta) Klárka:

  U počítače jsem většinou tak nějak několikrát deně. Jsou však vyjímky jako dovolené a tak. To třeba několik dní nejsem :-).

  Brzy se chystám napsat článek o tvorbě stráneček, v kterém se dozvíš, jak si jednoduše vytvoříš své.

 15. Štěpán Faltýnek napsal:

  Na lyžích jsem viděl hodně malé děti a na snowboardech také. V tom by asi problém nebyl. Nechal bych to rozhodnutí na nich. Je to prosté, když uvidí tatínka na lyžích řeknou, tati, chci jezdit jako ty na lyžích a když uvidí maminku na snowboardu (zaměrně jsem nenapsal na prkně, to má i jiný význam), budou to chtít zkusit jako ona.
  Pak také záleží, na čem budou umět jejich kamarádi až budou starší, protože když budou na lyžích mezi snowboarďáky, tak to nebude ono a když obráceně, tak také ne.
  Ale to se časem vystříbří (nebo vytříbí?) samo. Důležité je být dětem nablízku, naslouchat jim a naučit je to, co potřebují.
  Pro malé děti se stejně výbava nekupuje, protože za sezónu vždy ze všeho vyrostou, tak není problém si před cestou na hory půjčit jak lyže, tak snowboard a experimentovat s obojím.

 16. Doporučila bych zajít do půjčovny a nechat je ať si vyzkouší oboje. Pokud nebudete brázdit svahy pravidelně tak se vám stejně koupě vybavení nevyplatí.

Napište prosím komentář

You must be logged in to post a comment.